Žaidybinių pratybų metu buvo imituojama, kad Zapyškio upės krantas yra saugus, o Kulautuvos – valdomas priešiškų pajėgų.
Norint persikelti per upę reikėjo atkovoti laisvos erdvės ruožą priešiškoje teritorijoje, kad būtų galima užtikrinti saugų karinio transporto judėjimą.
Kulautuvos krante susirinkę miesto svečiai ir gyventojai galėjo stebėti karinių sraigtasparnių nusileidimą ir karių judėjimą bandant išsikovoti saugų krantą, kurie išvalė lauką, kad persikėlimas per Nemuną būtų maksimaliai saugus.
Kai buvo gautas signalas, kad dalis kranto yra saugi, atplaukė Vokietijos ir Didžiosios Britanijos pajėgos, kurios pasinaudojus M3 amfibijomis atliko karinės technikos perkėlimą per upę. Iš viso perkelta apie 200 karinio transporto priemonių.
Lietuvos kariuomenės Gynybos štabo viršininkas generolas majoras Vitalijus Vaikšnoras teigiamai vertino vykstančias pratybas ir karių pasirengimą.
„Džiaugiuosi, kad Lietuvoje, kur Lietuvos kariuomenė organizavo didžiausias ir kompleksiškiausias pratybas Lietuvos kariuomenės istorijoje „Perkūno griausmas“, tuo pat metu jau 8 kartą nuo 2010 m. vyksta mūsų tradicinės sąjungininkų pratybos.
Ir aš galiu pasidžiaugti, kad Lietuvos kariuomenė ruošiasi savarankiškai ir kartu su mūsų sąjungininkais ginti mūsų valstybę nuo plataus spektro agresijos ir tai yra puiki galimybė pasitreniruoti kartu.
Lietuvos kariuomenė jau pasiekė tą lygį, kai ne tik mes galime pasimokyti iš sąjungininkų, bet ir jie taip pat mokosi“, – teigė V.Vaikšnoras
Jis prašė visuomenės supratingumo pratybų metu.
„Lietuvos kariuomenė labai vertina tai, jog Lietuvos žmonės supranta, kad visoje Lietuvos teritorijoje vyksta labai didelis karinės technikos judėjimas ir pratybos. Norime supratimo, kad pratybos vyks dar kurį laiką ir ypač didelis judėjimas vyks nuo birželio 18–21 d., kai mūsų kariuomenės padaliniai grįš į nuolatinės dislokacijos vietas, o sąjungininkai išvyks iš Lietuvos. Stengsimės viską organizuoti tamsiu paros metu, bet, kaip bebūtų, tam tikrų nepatogumų bus“, – sakė V.Vaikšnoras.