Situacijų vystymui bus sukurtas „Raudonosios komandos“ incidentų centras, kurio atstovai veiks kaip piktadariai, o Kibernetinių incidentų greito reagavimo komandos („Mėlynoji“ komanda) sieks susidoroti su visais „Raudonųjų“ mestais iššūkiais.
Pratybų metu bus išbandomi ryšio trikdymo, „triukšmo“ sukėlimo, kenksmingų kodų įdiegimo ar fizinio įsilaužimo į tinklus scenarijai.
Kaip pranešė kariuomenė, šių scenarijų akivaizdoje bus vertinami kariuomenės, valstybės institucijų ir civilinio sektoriaus įmonių gebėjimai identifikuoti, analizuoti ir užkardyti šiuos kibernetinius incidentus.
Pasak pranešimo, karinių – kibernetinių pratybų metu planuojama pritaikyti pamokas iš Vilniuje vykusio NATO viršūnių susitikimo bei kitų renginių ir kasdienių įstaigų patirčių.
Pratybose dalyvauja beveik 300 dalyvių iš Lietuvos, Latvijos, JAV, Sakartvelo, Ukrainos bei Europos Sąjungos Nuolatinio struktūrizuoto bendradarbiavimo (PESCO) pajėgos, vadovaujamos Kroatijos.
Taip pat prie pratybų prisijungs Krašto apsaugos ministerijai pavaldžios įstaigos, Šaulių sąjunga, valstybinių įstaigų, universitetų ir civilinių informacinių technologijų kompanijų atstovai.
Tarptautinės kibernetinės gynybos pratybos „Gintarinė migla 2023“ organizuojamos nuo 2013 metų.