Kariūnų priesaikos ceremonijoje dalyvavo Krašto apsaugos ministerijos, Lietuvos kariuomenės ir Karo akademijos vadovybė, Lietuvos kariuomenės kūrėjų savanorių sąjungos nariai, šauliai, Karo akademijos kariai, darbuotojai, prisiekiančių kariūnų artimieji.
Krašto apsaugos viceministras Marijus Velička sveikindamas kariūnus pabrėžė, kad jie tapo Lietuvos kariais, būsimais karių vadais, galbūt net aukščiausiais vadais.
Turėsite suprasti, ką reiškia mylėti šalį, ginti tėvynę ir piliečius, ką reiškia būti geru vadu ir saugoti savo karius
„Turėsite suprasti, ką reiškia mylėti šalį, ginti tėvynę ir piliečius, ką reiškia būti geru vadu ir saugoti savo karius. Ir ši tarnystė yra kitokia, – kalbėjo viceministras. – Jeigu jau pasirinkote šį kelią, tai simbolizuoja, kad jums nebėra viskas taip parasta ir neatsakinga. Jūs pasirinkote ginti Lietuvos šalį.“
Mechanizuotosios pėstininkų brigados „Geležinis Vilkas“ (MPB GV) vadas plk. Raimundas Vaikšnoras, sveikindamas Lietuvos kariuomenės Sausumos pajėgų vado gen. mjr. Almanto Leikos ir MPB GV karių vardu, kalbėjo, kad Lietuvos kariuomenė yra moderni ir Lietuva yra lygiavertė kitų NATO ir ES šalių partnerė.
„Šiuolaikinė kariuomenė ir šiuolaikinis karininkas turi būti išsilavinęs, kritiškai mąstantis lyderis, sugebantis vesti karius į priekį. Jūsų laukia tarptautiniai mokymai, misijos užsienyje, bendradarbiavimas su užsienio valstybių kariais. Jums reikės eiti petys į petį kasdienėje veikloje, tobulėti ir pritaikyti savo gebėjimus“, – sakė plk. R. Vaikšnoras.
Šiuolaikinė kariuomenė ir šiuolaikinis karininkas turi būti išsilavinęs, kritiškai mąstantis lyderis, sugebantis vesti karius į priekį.
Akademijos viršininkas plk. Raimundas Matulis, kreipdamasis į pirmakursių artimuosius linkėjo visiems kartu džiaugtis kariūnų ryžtu, noru ir juos palaikyti, sveikino visus kariūnus šiandien ir anksčiau ištarusius „prisiekiu“.
„Linkiu nesustoti ir toliau ugdyti visas bendražmogiškas vertybes, o jų jums prireiks tiek studijų metais, tiek ir vėliau baigus Lietuvos karo akademiją ir įsiliejus į kariuomenės karininkų gretas“, – kalbėjo plk. Raimundas Matulis.
Šiais metais į Lietuvos karo akademiją buvo priimtas 71 jaunuolis, iš kurių 64, sėkmingai baigę septynių savaičių trukmės Bazinį kario kursą (BKK) Didžiojo Lietuvos etmono Jonušo Radvilos mokomajame pulke Rukloje (Jonavos r.), pasiryžo tapti Lietuvos karininkais. Per BKK pratybas kariūnai susipažino su Lietuvos kariuomenės struktūra, statutais, įgijo teorinių ir praktinių žinių, reikalingų studijoms Karo akademijoje.
Susumavus rezultatus, geriausiu pirmakursiu, pelniusiu instruktorių pagarbą ir pasitikėjimą Baziniuose kariniuose mokymuose, išrinktas kariūnas Gytis Ugvarija, kuriam priesaikos ceremonijos metu buvo suteikta teisė pabučiuoti Akademijos vėliavą visų prisiekiančių kariūnų vardu.
28 pirmakursiai jau yra davę kario priesaiką anksčiau, tarnaudami Lietuvos kariuomenės daliniuose.
28 pirmakursiai jau yra davę kario priesaiką anksčiau, tarnaudami Lietuvos kariuomenės daliniuose, todėl 2015 m. rugsėjo 26 d. Lietuvos nacionalinio muziejaus Senajame arsenale Lietuvos valstybei prisiekė 36 jaunuoliai.
Iš daugelio jaunuolių, dalyvavusių atrankoje į Karo akademiją, buvo atrinkti patys stipriausi ir ištvermingiausi vaikinai ir merginos, pasiryžę toliau siekti savo tikslų.
Iškilmingai prisiekę, visi jie tapo visateisiais ir visaverčiais Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademijos kariūnais.
Po iškilmingos šventės kariūnų tėvai ir artimieji buvo pakviesti į Akademijos ramovę pabendrauti su vadovybe, norintieji turėjo galimybę aplankyti Kariūnų batalioną, muziejų, susipažinti su aplinka, kurioje ketverius metus praleis jų atžalos.