Varžybų rungtyse – sulaikymo, greičiausio šuns, biatlono ir kt. – taip pat varžėsi Valstybės sienos apsaugos tarnybos, policijos ir kitų institucijų kinologai iš visos Lietuvos. Varžybose Lietuvos kariuomenę atstovavo seržantas Vygantas Kazlovas su auklėtine Gilze ir seržantas Darijus Mirijauskas su Bornu.
Tiek kinologams, tiek jų auklėtiniams sunkiausia varžybų dalis buvo orientacinis biatlonas. Šioje rungtyje varžybų dalyviai kartu su savo šunimis turėjo įveikti maždaug 10 km trasą, vykdydami daugybę fizinės ištvermės bei tikslumo reikalaujančių užduočių: važiuoti dviračiu, kai šuo bėga šalia dviračiu važiuojančio šeimininko, nešti šunį, vežti karutyje, palikti šunį vietoje ir pakviesti jį esant trukdžiams, abiem kartu šliaužti per tunelį, sulaikyti asmenį ir pan.
Kariuomenės kinologas srž. D.Mirijauskas su Bornu sulaikymo rungtyje iškovojo 1-ąją vietą. Šioje rungtyje svarbiausia yra paklusnumas – šuo turi ramiai laukti, kol šeimininkas duos komandą pulti garsiai šūkaujantį apsauginiu kostiumu vilkintį asmenį, davus komandą šuo turi įkąsti nurodytam asmeniui į ranką, o po kitos komandos iš karto ją paleisti. Tarnybiniai šunys jau senokai naudojami Lietuvos kariuomenės Karo policijos gretose, Specialiųjų operacijų pajėgose, tačiau koviniai padaliniai, tokių pajėgumų neturėjo iki 2015 metų.
Anksčiau, prieš pasirodant keturkojams pareigūnams, sprogmenų aptikimui buvo naudojama įranga, tačiau jos patikimumas yra nepalyginamai mažesnis, nei šuns uoslės. Keturkojų karių pajėgumu Lietuvos kariuomenės Sausumos pajėgų Juozo Vitkaus inžinerijos batalionas pasipildė prieš trejus metus – tarnybą batalione pradėjo du belgų aviganių veislės šunys.
Šie jaunikliai buvo įsigyti po griežtos atrankos. Vienas jų, Lietuvoje gimęs Bornas – santūresnis ir ramesnis, o kita iš Belgijos atvykusi kalytė, vardu Gilzė – aršesnė, mėgstanti aploti praeivius. Inžinerijos batalione tarnybiniai šunys yra ruošiami kaip „uostytojai“. Visas šunų paruošimas vyksta pagal Europos sąjungos programą FRONTEX – visoje Europos sąjungoje šią programą įveikę šunys atitinka vienodus standartus. Vėliau, kai tarnybinis šuo pradeda savo, kaip pareigūno veiklą, mokymai nesibaigia.
Paruoštas kinologų šuo reguliariai dalyvauja kinologų ir šunų mokymuose, konkursuose. Praėjusiais metais bataliono K-9 grandį papildė dar du nauji šuniukai – belgų aviganė Kaira ir vokiečių aviganis Goras. Juozo Vitkaus inžinerijos bataliono K9 grandies šunys remia savo ir kitus padalinius, vykdo sprogmenų paieškas su tarnybiniais šunimis pastatuose, autotransporto priemonėse, kelio ruožuose.