15min primena, kad mandato panaikinimui reikalingi mažiausiai 85 balsai.
V.Gapšys nuteistas dėl keturių nusikalstamos veikos epizodų, todėl Seimas ketvirtadienį balsavo dėl mandato panaikinimo už kiekvieną iš jų.
Mandato panaikinimą dėl dviejų epizodų palaikė 75 parlamentarai, dėl kitų dviejų – 74. Kitaip sakant, pritrūko mažiausiai 10 balsų.
Sąmokslo teorijos
Priežasčių, kodėl Seimui nepavyko panaikinti V.Gapšio mandato, gali būti įvairių, o po balsavimo pasklido ir turbūt populiariausia versija apie tariamą susitarimą tarp valdančiųjų konservatorių ir „darbiečių“.
Neva konservatoriai pasiprašė „darbiečių“ balsuoti už mandato panaikinimą Petrui Gražuliui, o mainais patys balsavo prieš V.Gapšio mandato panaikinimą.
„Apie galimą valdančiųjų ir darbiečių susitarimą dėl V.Gapšio visi kalbėjo jau tą dieną, kai vyko balsavimas dėl Gražulio (...) Darbiečiai, matyt, dalyvavo balsavime išmetant Tėvynės sąjungos politikus nuolat kritikavusį ir jiems įgrisusį Seimo narį, sutarę, kad už tai valdantieji nepalaikys už korupcinį nusikaltimą nuteisto Seimo nario mandato panaikinimo“, – feisbuke rašė „valstietis“ Aurelijus Veryga.
Vis dėlto, tiek „darbiečių“, tiek konservatorių lyderiai Seime tokias kalbas kategoriškai paneigė.
„Čia yra visiška sąmokslo teorija“, – 15min tvirtino Darbo partijos frakcijos seniūnas Viktoras Fiodorovas.
„Kažkokie gandai“, – 15min pabrėžė ir konservatorių frakcijos seniūnė Radvilė Morkūnaitė-Mikulėnienė.
Kaip balsavo opozicija?
Dauguma 15min kalbintų opozicinių frakcijų atstovų teigė palaikę V.Gapšio mandato panaikinimą – to, anot jų, turėjo laikytis ir frakcijų kolegos.