Kas trečias EP narys (259 iš 704) paviešino po bent vieną tokį susitikimą.
Lietuvos europarlamentarai – Rasa Juknevičienė, Andrius Kubilius ir Petras Auštrevičius – paviešino 17 susitikimų. Jie daugiausia susitiko su nevyriausybinių organizacijų atstovais, teigia ataskaitą apžvelgęs „Transparency International“ Lietuvos skyrius.
Panašiai į Lietuvos atstovus (27 proc.) susitikimus skelbia Airijos (31 proc.) bei Slovakijos (29 proc.) europarlamentarai. 9 iš 10 Švedijos (90 proc.), 8 iš 10 Liuksemburgo (83 proc.), 7 iš 10 Suomijos (71 proc.) atstovų EP skelbia susitikimus, tačiau to nėra padaręs nei vienas Kroatijos ir Kipro delegacijų narys.
Tik dviejų frakcijų – Žaliųjų frakcija / Europos laisvasis aljansas (91 proc.) ir „Atnaujinkime Europą“ (57 proc.) – nariai turi daugiau negu pusę atstovų, kurie paskelbė po bent vieną susitikimą. Nepriklausomi EP nariai nėra paskelbę tokios informacijos.
Europos Parlamentas šios kadencijos pradžioje 2019 metais įvedė naujas taisykles, kuriose numatoma, kad komitetų pirmininkai, pranešėjai ir šešėliniai pranešėjai susitikimus su lobistais ir interesų grupių atstovais turi skelbti EP svetainėje. Naujos taisyklės taip pat skatina visus europarlamentarus savanoriškai viešinti savo susitikimus.
„Džiaugiuosi, kad kolegos Briuselyje taip pat skiria vis daugiau dėmesio lobistinės veiklos skaidrumui bei vis geriau supranta, su kuo susitinka Europos parlamentaro nariai. Tikiuosi, jog po metų Lietuvos europarlamentarai niekuo nenusileis kolegoms iš Švedijos ar Suomijos ir atsidurs tarp daugiausia savo susitikimus skelbiančių politikų“, – pranešime spaudai teigė „Transparency International“ Lietuvos skyriaus vadovas Sergejus Muravjovas.
Apžvalgoje pateikiama informacija surinkta tiesiogiai iš individualių europarlamentarų paskyrų EP puslapyje ir buvo aktuali 2020 m. birželio 19 d. Visa informacija apie daugiau nei 8300 susitikimų, kuriuos paskelbė 259 Europos Parlamento nariai, skelbiama kiekvieną mėnesį atnaujinamoje internetinėje svetainėje „EU Integrity Watch“.