„World Press Photo“ paroda. Apsilankykite
Bilietai
2019 03 19

Kaune įamžintas Napoleono kariuomenės persikėlimas per Nemuną

Ant Jiesios piliakalnio Kaune, skambant Lietuvos ir Prancūzijos himnams bei aidint patrankų salvėms, iškilmingai atidengta Napoleono kariuomenės persikėlimo per Nemuną įamžinimui skirta atminimo lenta. Renginyje dalyvavo Prancūzijos ambasadorė Lietuvoje Claire Lignières-Counathe, Kauno miesto vadovai, kiti svečiai.
Renginio akimirkos
Renginio akimirkos / Eriko Ovčarenko / BNS nuotr.

Kartu su paminklinės lentos atidengimu pristatytas ir didelis stendas kalno apačioje, supažindinantis su šios vietos istorija, o į patį kalną, nuo kurio atsiveria vaizdinga panorama, veda naujai įrengti laiptai.

Vietos, kuri kauniečių ir iki šiol buvo vadinama Napoleono kalnu, sutvarkymu, stendu ir lenta finansiškai pasirūpino miesto savivaldybė bei Prancūzijos ambasada.

Eriko Ovčarenko / 15min nuotr./Renginio akimirkos
Eriko Ovčarenko / 15min nuotr./Renginio akimirkos

Atminimo lenta atidengta kovo mėnesį, Kaune vykstant Frankofonijos dienų renginiams.

„Džiaugiuosi, kad dalyvauju paminklinės lentos atidengime. Kai buvau jauna, apie tai (Napoleono armijos persikėlimą per Nemuną) girdėjau, bet net nesitikėjau, kad kada nors pati būsiu šioje vietoje. Praėjo 200 metu, tačiau laikas neatrodo toks tolimas, prisimenant, kad 2012 metais buvo imituotas mūšis ir persikėlimas per Nemuną“, - kalbėjo ambasadorė.

Pasak Kauno miesto mero Visvalado Matijošaičio, nors dauguma kauniečių ir miesto svečių žinojo vietą, kurioje vyko istorinis persikėlimas, tačiau ji nebuvo tinkamai paženklinta.

Eriko Ovčarenko / 15min nuotr./Renginio akimirkos
Eriko Ovčarenko / 15min nuotr./Renginio akimirkos

„Todėl gal dauguma pravažiuodavo pro šalį, nepastebėdavo“, - sakė V.Matijošaitis.

Kauno savivaldybės vicemeras Simonas Kairys tikisi, kad ši vieta ne tik primins istoriją, tačiau taps ir dar vienu lankomu objektu Kauno mieste, kurį iš naujo atras ir patys kauniečiai, ir miesto svečiai.

„Pažymime dar vieną objektą, kuris Kaune yra įdomus, padarėme jį labiau prieinamą visuomenei, įrengdami infrastruktūrą. Dar vienas dalykas – šiek tiek parodydami, kokia buvo šios vietos istorija, nes stende yra ir vaizdas, tad galima įsivaizduoti, kaip viskas atrodė tada“, - sakė S.Kairys.

Eriko Ovčarenko / 15min nuotr./Renginio akimirkos
Eriko Ovčarenko / 15min nuotr./Renginio akimirkos

Daugiatautės didžiosios armijos žvalgybos dalinys per Nemuną persikėlė 1912 metų birželio 23-iosios vakarą ir, kirtęs Rusijos imperijos sieną ties Šančiais, užėmė placdarmą. Per Nemuną nutiesus tris pontoninius tiltus birželio 24-25 dienomis, Napoleono vadovaujami, upe persikėlė 160 tūkst. pėstininkų ir apie 40 tūkst. raitelių, o po šio žygio prasidėjo Prancūzijos-Rusijos karas.

Istorikų teigimu, tokios didelės kariuomenės persikėlimas per upę be nuostolių ir per trumpą laiką yra viena iš geriausių upės forsavimo operacijų karybos istorijoje.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Testas.14 klausimų apie Kauną – ar pavyks teisingai atsakyti bent į dešimt?
Reklama
Beveik trečdalis kauniečių planuoja įsigyti būstą: kas svarbiausia renkantis namus?
Reklama
Kelionių ekspertė atskleidė, kodėl šeimoms verta rinktis slidinėjimą kalnuose: priežasčių labai daug
Reklama
Įspūdžiais dalinasi „Teleloto“ Aukso puodo laimėtojai: atsiriekti milijono dalį dar spėsite ir jūs