Lietuvai tapus ES nare kai kam pasirodė, jog mūsų šalyje nebus gatvėje miegančių girtuoklių, todėl buvo uždarytos visos policijai priklausiusios blaivyklos. Gyvenimas parodė, kad viešose vietose šlitinėjančių piliečių nesumažėjo, tačiau neliko įstaigos, kuri tuos pavargėlius priglaustų.
Visus tuos metus, kai mieste nebuvo blaivyklos, viešose vietose šlitinėjantys nuo alkoholio apsvaigę asmenys būdavo vežami į gydymo įstaigas, o įtarus juos nusikalstamomis veikomis – į policijos areštinę.
Daugiausia tokių „pacientų“ sulaukiančios Kauno apskrities ligoninės direktorius Stasys Gendvilis teigė, jog kasmet į ligoninę atvežama po 1,3 tūkstančio nuo alkoholio apsvaigusių asmenų. Kauno savivaldybės Socialinių reikalų departamento direktorius Gediminas Jankus patvirtino, kad valdininkai ir politikai ilgai suka galvas, kaip turėtų atrodyti įstaiga, atliksianti blaivyklos funkcijas. Buvo planuota šią įstaigą steigti šalia Nakvynės namų, tačiau tam pasipriešino vietos bendruomenė.
Dabar svarstoma mintis šią įstaigą steigti prie Kauno apskrities priklausomybės ligų centro. Manoma, kad tokiame centre turėtų dirbti medikas ir socialinis darbuotojas. Neblaivius asmenis į šį centrą turėtų atvežti greitosios pagalbos automobiliai.
Centre dirbantis medikas nuspręstų, ar atvežtasis žmogus yra tik apsinuodijęs alkoholiu, ar turi sveikatos sutrikimų. Jei būtų nustatytas sveikatos sutrikimas, toks žmogus keliautų į ligoninę, o jei tik girtumas – jam būtų atlikta detoksikacija ir jis liktų nakvoti centre. Paklaustas, ar išblaivinimo ir apnakvindinimo paslauga bus mokama, G.Jankus teigė, jog reikia numatyti paslaugų kainas.