Šventės metu buvo galima apžiūrėti ir išbandyti netoli Kauno įsikūrusioje įmonėje gaminamus šiuolaikiškus pramoginius katerius, skirtus šeimos savaitgalio poilsiui ant vandens, sportininkų motorlaivius, vandens motociklus ir kitas vandens transporto priemones. Upių atrakinimo ceremonijai vadovavo Kauno miesto ceremonmeistras Kęstutis Ignatavičius. Visi šventės dalyviai buvo pakviesti dalyvauti popierinių laivelių lankstymo akcijoje. Laivelius su juose įrašytais norais ir svajonėmis į Nemuno vandenis išplukdė laivų kapitonai.
Kaunas įsikūręs dviejų didžiausių ir gražiausių upių – Nemuno ir Neries santakoje. Santakos slėnis simboliškai sujungia šalies Rytus ir Vakarus ir išlydi abiejų upių vandenis į Baltijos jūrą. Prie šių vidaus vandenų kelių yra įsikūrusios 15 savivaldybių, kurių gyvenimas siejamas su laivyba, vandens turizmu, pakrančių rekreacijos zonomis.
Krovininės ir pramoginės laivybos perspektyvos domina prie vidaus vandenų kelių įsikūrusias savivaldybes, tad šventės metu Kauno m., Kauno r., Druskininkų m., Jurbarko r. ir Alytaus m. savivaldybės pristatys gyvenimo prie vandens privalumus, rengiamus vandens turizmo ir kitus projektus bei iniciatyvas.
Navigacija vidaus vandenų keliais prasideda balandžio 25 d. ir baigsis lapkričio 9 d. Šiais metais įmonės laukia vienas svarbiausių iššūkių – krovininės prieplaukos Marvelėje statybos darbų pradžia, taip pat bus baigtas įgyvendinti bunų tarptautinės reikšmės vidaus vandenų kelio E 41 ruože Kaunas–Atmatos žiotys rekonstrukcijos projektas. Vasarą planuojama atidaryti sezoninį Rybačij pasienio kontrolės punktą, tai leis išplėsti vandens turizmo galimybes tarp Lietuvos ir Karaliaučiaus srities. Pradėtas svarstyti labai rimtas ir perspektyvus žingsnis, planuojant vidaus vandenų transporto plėtrą – šliuzo ar laivų keltuvo Kaune mariose įrengimas, kuris sudarys sąlygas sujungti Nemuno aukštupį ir žemupį.