„Žalgirio“ arena inicijuoja, sako, galbūt visai logiška tokį centrą mieste turėti. Tai – ateities projektas, kuris galėtų būti įgyvendinamas“, – BNS sakė Kauno miesto savivaldybės administracijos direktorius Gintaras Petrauskas.
Šiuo metu yra parengtas tarybos sprendimo projektas, kad du sklypai, į kuriuos šiuo metu padalyta Nemuno sala, būtų sujungti į vieną. Vėliau planuojama rengti detalųjį planą, kuriame būtų numatyta vieta mokslo populiarinimo centrui „Mokslo sala“ bei šiam baseinui.
„Kol kas idėjų (stadijoje – BNS), reikia įvertinti poreikį, nesinori statyti daiktą, kuris būtų tuščias. Šiai dienai skaičiuojame, koks yra apkrovimas baseinų miesto centre. (...) Turime viską įvertinti ir turėsime atsakymą, ar tai reikalingas objektas miestui, ar ne“, – sakė G.Petrauskas.
Klausimas dėl sklypų Nemuno saloje sujungimo bus svarstomas artimiausiame tarybos posėdyje.
Anot jo, sujungti abu sklypus Nemuno saloje svarstoma atsižvelgus į architektų pasiūlymus, rengiantis čia statyti „Mokslo salą“. Savivaldybė tęsia derybas su trijų pirmųjų architektūrinio konkurso vietų laimėtojais, pateikusiais savo pasiūlymus dėl techninių projektų. Šiuo metu vyksta jų vertinimas.
Klausimas dėl sklypų Nemuno saloje sujungimo bus svarstomas artimiausiame tarybos posėdyje.
Baseino Nemuno saloje idėją 2014 metais iškėlė tuomet opozicijoje buvęs „Vieningo Kauno“ judėjimas, šiuo metu turintis daugumą Kauno taryboje. Tuo metu siūlyta, kad tai galėtų būti atviras baseinas, uždengiamas šaltuoju metų laiku.
Viename iš dviejų sklypų, į kuriuos šiuo metu padalinta Nemuno sala, stovi „Žalgirio“ arena. Antrasis sklypas apima neužstatytą salos plotą. Jame svarstyta įrengti prieplaukas, sporto aikštynus, pramoginių laivų uostą. 2015 metais Švietimo ir mokslo ministerija nusprendė Kaune statyti mokslo populiarinimo centrą, kuriam savivaldybė pasiūlė vietą Nemuno saloje.