Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti
2011 02 21

Kaune pristatytas bendras visoms Europos Sąjungos šalims pagalbos vaikams ir jaunuoliams telefonas 116 111

Kauno Dainavos poliklinikoje, Jaunimo centre, nuo vasario 15 dienos veikia naujas „Vaikų linijos“ telefono numeris – 116 111.
„Vaikų linija“
„Vaikų linija“ / Logotipas

Naujasis numeris įrengtas pagal Europos komisijos rekomendaciją. Pagalbą, paskambinus juo, bus galima gauti bet kurioje Europos Sąjungos šalyje. Iki šiol Lietuvos vaikai į „Vaikų liniją“ skambindavo numeriu 8 800 11 111.

Naujasis numeris Lietuvoje veikia nuo 2009 m. rugsėjo 14 d., tačiau iki šiol į vaikų skambučius atsakydavo Valstybės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnybos specialistai-konsultantai.

Nuo vasario 15 dienos vaikams skambinant trumpuoju pagalbos numeriu 116 111 į skambučius atsilieps ilgametę psichologinės pagalbos telefonu patirtį turinčios „Vaikų linijos“ konsultantai.

Pasak jų, trumpuoju numeriu gali skambinti vaikai ir paaugliai iki 18 metų, jei jiems reikalinga parama ir pagalba. Taip pat suaugę, norintys pranešti apie vaiką, kuris turi problemų.

Per dieną Jaunimo centre sulaukiame nuo 80 iki 100 vaikų skambučių. Vaikai ir jaunuoliai skambina dėl bendravimo sunkumų su bendraamžiais ir tėvais, tačiau dažniausiai skambinama dėl mokykloje patiriamų patyčių

„Kol kas veiks ir senasis numeris. Skambinantieji 8 800 11111 bus informuojami ir kviečiami skambinti naujuoju numeriu“, – paaiškino Vaikų linijos psichologė Ivona Suchodolska.

2010 metų gruodį pasirašyta Lietuvos telefoninių psichologinės pagalbos tarnybų asociacijos, Valstybinės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnybos bei Socialinių paslaugų priežiūros departamento trišalė sutartis, kuria numatyta, kad nuo šių metų pradžios į skambučius europiniu numeriu atsilieps ilgus metus veikiančios „Vaikų linijos“ konsultantai.

Vaikų, kurie pageidaus papildomos socialinės ar teisinės pagalbos, skambučiai galės būti sujungti su Valstybės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnybos konsultantais, kurie inicijuos tolesnę pagalbą, prireikus, kreipsis į socialines paslaugas teikiančias organizacijas ar įstaigas, galės palaikyti ryšį problemos sprendimo metu.

„Per dieną Jaunimo centre sulaukiame nuo 80 iki 100 vaikų skambučių. Vaikai ir jaunuoliai skambina dėl bendravimo sunkumų su bendraamžiais ir tėvais, tačiau dažniausiai skambinama dėl mokykloje patiriamų patyčių. Kaune „Vaikų linijoje“ dirba apie 50 savanorių, baigusių specialius kursus. Laiku suteikta psichologinė pagalba gali išgelbėti nuo stresų arba net nuo savižudybės“, – sako „Vaikų linijos“ koordinatorė Kristina Pelakauskaitė.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Netikėtai didelis gyventojų susidomėjimas naujomis, efektyviomis šildymo priemonėmis ir dotacijomis
Reklama
85 proc. gėdijasi nešioti klausos aparatus: sprendimai, kaip įveikti šią stigmą
Reklama
Trys „Spiečiai“ – trys regioninių verslų sėkmės istorijos: verslo plėtrą paskatino bendradarbystės centro programos
Reklama
Beveik trečdalis kauniečių planuoja įsigyti būstą: kas svarbiausia renkantis namus?