Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti
2019 07 22

Kaune sureaguota į daugiau nei 1000 pranešimų apie galimus vaiko teisių pažeidimus

Valstybės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnyba bei jos teritoriniai skyriai visoje Lietuvoje kasdien sulaukia pranešimų dėl galimų vaiko teisių pažeidimų. Nuo 2018 m. liepos 1 d. iki 2019 m. birželio 30 d. Kauno miesto vaiko teisių apsaugos skyriaus specialistai gavo 1164 pranešimus apie galimus vaiko teisių pažeidimus, į kuriuos buvo sureaguota teisės aktų nustatyta tvarka ir terminais, rašoma pranešime žiniasklaidai.
Liūdnas vaikas
Liūdnas vaikas / Vida Press nuotr.

„Mūsų specialistai reaguoja į kiekvieną gautą, net ir menkiausią pavojaus ženklą, kai galimai kyla grėsmė vaiko saugumui, bet dažniausiai skyrių pasiekia pranešimai apie galimus nesmurtinius vaiko teisių pažeidimus. Kone kasdien vykstame į iškvietimus dėl galimos vaikų nepriežiūros, kai šeimoje kyla konfliktai tarp suaugusiųjų, yra nevengiama svaigintis alkoholiu, aplaidžiai žiūrima į geriausią vaiko poreikių ir interesų užtikrinimą”, – priežastis įvardija Kauno miesto vaiko teisių apsaugos skyriaus vedėja Andželika Vežbavičiūtė.

Skyriaus vedėjos teigimu, siekdami rūpintis ne tik vaikų gerove, bet ir padėti šeimoms įveikti patiriamas problemas, nuolat bendradarbiaujama su šioje srityje veikiančiomis institucijomis: policijos komisariatu, prokuratūra, savivaldybės administracija, socialinių paslaugų centru, vaikų gerovės centru, bendruomeniniais vaikų globos namais, švietimo ir sveikatos priežiūros įstaigomis.

Per pastaruosius metus Kauno mieste iš nesaugios aplinkos iš viso paimti 237 vaikai.

„Nuolatiniai susitikimai, dalijimasis svarbia informacija ir patirtimi su socialiniais partneriais leidžia mums kokybiškai rūpintis vaikų gerove, atliepti jų išgyvenimus ir potyrius, inicijuoti reikalingą pagalbą visai šeimai, kad joje būtų saugu ir gera augti kiekvienam vaikui“, – teigia A.Vežbavičiūtė.

Per pastaruosius metus Kauno mieste iš nesaugios aplinkos iš viso paimti 237 vaikai: 91 iš jų – nuo 2018 m. liepos 1 d. iki tų pačių metų gruodžio 31 d., 146 vaikai – per pirmąjį 2019 m. pusmetį.

A.Vežbavičiūtės teigimu, iš nesaugios aplinkos paimtiems vaikams laikino prieglobsčio pirmiausia ieškoma artimų giminaičių, šeimos draugų ar kaimynų bei kitų asmenų, su vaikais susijusių emociniais ryšiais, namuose. Vaikų laikino apgyvendinimo institucijoje ar globos centre tendencija vis mažesnė.

Nustačius aukščiausiąjį grėsmės vaikui lygį, kuris signalizuoja apie kylantį pavojų jo saugumui, sveikatai ir gyvybei, vaikas yra paimamas iš atstovų pagal įstatymą ir darbą su šeima pradeda mobilioji komanda, kuri 14 dienų teikia intensyvią pagalbą. Per vienerių metų darbo laikotarpį Kauno miesto vaiko teisių apsaugos skyriaus mobili komanda, kurią sudaro psichologas, socialinis darbuotojas ir specialistas, dirbantis su priklausomybių turinčiais asmenimis, Kauno mieste aplankė 81 šeimą. Atlikus savo darbą, buvo paruoštos 69 rekomendacijos atvejo vadybininkams, kurie perima tolimesnį darbą su šeima, ieškant būdų, kaip suteikti šeimai reikalingiausias socialines paslaugas.

„Dažniausiai tenka susidurti su tėvais, kuriems stinga tėvystės ir socialinių įgūdžių, juos kamuoja psichologinės problemos, įvairios priklausomybės. Mūsų komandos darbo tikslas – padėti krizės ištiktai šeimai kuo greičiau sutvirtėti, įveikti iškilusius sunkumus ir sudaryti palankiausias sąlygas paimtiems vaikams kuo greičiau sugrįžti į savo biologinę šeimą“, – teigia skyriaus mobiliosios komandos priklausomybių specialistė Indrė Preisaitė.

Pagal statistinius duomenis, daugiausia pranešimų dėl galimo vaiko teisių pažeidimo sulaukiama iš policijos, sveikatos priežiūros įstaigų, šeimos artimųjų bei kaimynų.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Netikėtai didelis gyventojų susidomėjimas naujomis, efektyviomis šildymo priemonėmis ir dotacijomis
Reklama
85 proc. gėdijasi nešioti klausos aparatus: sprendimai, kaip įveikti šią stigmą
Reklama
Trys „Spiečiai“ – trys regioninių verslų sėkmės istorijos: verslo plėtrą paskatino bendradarbystės centro programos
Reklama
Beveik trečdalis kauniečių planuoja įsigyti būstą: kas svarbiausia renkantis namus?