2009 metų lapkritį pradėti vykdyti suaugusiųjų skiepijimai nuo difterijos ir stabligės valstybės lėšomis. Nuo paskutinės suaugusiųjų skiepijimų prieš difteriją kampanijos (1995-1996 m.) praėjo daugiau kaip 10 metų, tad įvertinta rizika, kad didelė dalis suaugusiųjų neturi atsparumo šių ligų sukėlėjams, o nuolat jiems cirkuliuojant populiacijoje ir aplinkoje gali kilti protrūkiai, išsivystyti komplikuotos ligų formos bei mirties atvejai.
Per pastaruosius penkerius metus Lietuvoje neregistruota susirgimų difterija, tačiau 2008 metais Kauno mieste nustatyti du difterijos atvejai: vienas ligonis nuo šios ligos mirė, kitas išgydytas. Visgi Lietuva, kaip ir kitos Rytų Europos šalys, vertinama kaip difterijos didelės rizikos šalis. Profilaktiniai skiepijimai difterijos vakcina (d.T.) – pagrindinė ir vienintelė efektyvi apsaugos nuo susirgimo difterija priemonė
Ligos sukėlėjas – atsparios aplinkai, gaminančios stiprų toksiną difterijos lazdelės (Corynebacterium diphtheriae ir Corynebacterium ulcerans). Ligos eiga būna sunki ir neretai pasibaigia mirtimi dėl toksino sukeltų komplikacijų. Pažymėtina, kad net skiepytas žmogus gali būti difterijos sukėlėjų nešiotoju, nes antibakterinis imunitetas po skiepų nesusidaro. Sukuriamas kolektyvinis imunitetas, bet tai neužkerta kelio difterijos sukėlėjų cirkuliacijai visuomenėje.
Siekiant apsaugoti lietuvius nuo susirgimų difterija, jų komplikacijų bei mirties, suaugusieji, vyresni nei 26 metų amžiaus, skiepijami valstybės biudžeto lėšomis. Tai atliekama pagal Nacionalinę imunoprofilaktikos 2006–2008 metų programą.
Pakartotinai pasiskiepyti viena, 0,5 ml., adsorbuotos difterijos ir stabligės vakcinos (Imovax d.T. adult) doze rekomenduojama kas 10 metų.
Kauno visuomenės sveikatos centro duomenimis, nemokamai pasiskiepyti kauniečiai galės iki 2011 metų pabaigos. Pirmiausia reikia kreiptis į šeimos gydytoją, kuris nukreips į įstaigas, atliekančias šias paslaugas.