Tai – standartinis metodas, nekenkiantis pacientui. „Švarių kepenų dienų“ iniciatoriai sako siekę paskatinti žmones domėtis savo sveikata, atkreipti dėmesį į kepenų ligas ir atverti prevencines galimybes išvengti žymiai rimtesnių ligų. Tiesa, šis tyrimas – ne diagnostinis, jo metu svarbiausia užfiksuoti pavojingą kepenų suriebėjimą ir nukreipti žmones pasitikrinti į gydymo įstaigas.
„Suriebėjusias kepenis šiuo metu turi 20–30 proc. Europos gyventojų. Daugelis jų net nenutuokia apie savo kepenų būklę. Diagnozė jiems dažniausiai nustatoma atsitiktinai. Kepenų suriebėjimas kelia grėsmę susirgti sunkiomis kepenų ligomis, kurios vėliau gali sukelti kepenų funkcijos nepakankamumą, uždegimą ar net kepenų vėžį“, – sako VU Santariškių klinikų Hepatologijos, gastroenterologijos ir dietologijos centro direktorius, gastroenterologas, prof. habil. dr. Jonas Valantinas. Mokslininkų nuomone, didžiausias rizikos veiksnys sveikoms mūsų kepenims – šiuolaikinis gyvenimo būdas. Nors anksčiau būdavo manoma, kad nesveikas kepenis turi daugiau alkoholio vartoti linkę žmonės, pastaraisiais metais gydytojai pastebi, kad viena pagrindinių kepenų suriebėjimo priežasčių – nesveikas, riebus maistas ir fizinio aktyvumo trūkumas.
Šeštadienį, balandžio 25-ąją kepenų tikrinimai vyks Gedimino gatvėje esančioje „Eurovaistinėje“, o balandžio 28, gegužės 5 ir 6 dienomis – Pramonės prospekte esančioje „Eurovaistinėje“. Susidomėjusių prašoma užsiregistruoti vaistinėse. Papildomą informaciją apie akciją galima rasti interneto puslapiuose www.eurovaistine.lt ir www.nebeskauda.lt.