„Iš pradžių pagalvojau, kad dega namas. Privažiavau arčiau ir supratau, kad ugnis kyla iš kamino. Kuo jie kūrena pečių? Kiek ten turėjo primesti malkų ar anglių?“, – stebėjosi vaikinas.
Jis negalėjo suprasti, kaip žmonės gali elgtis taip neatsakingai. Iki nelaimės – tik vienas žingsnis. Iš kamino, lyg degantis laužas, plaikstėsi liepsnos.
Šeštadienį taip pat degantis buvo pastebėtas ir Taikos pr. veikiančios kavinės „Araratas“ kaminas. Gaisrininkai budėjo tol, kol suodžiai kamine baigė degti.
„Tai – suodžiai, kurie jie galėjo atsirasti ir per mėnesį šių metų šildymo sezono. Nebūtinai tai reiškia, jog kaminas seniai nevalytas. Jei kūrena žmonės šlapiomis malkomis ar visokiomis šiukšlėmis, suodžiai greit susirenka“, – paaiškino 15min pakalbintas vienas Kauno ugniagesių gelbėtojų atstovas.
Pasak jo, vaizdas – efektingas, tačiau ir pavojingas. Nuo degančių suodžių gali išsikraipyti kaminas, įdėklas, nuo lekiančių žiežirbų kas nors gali užsidegti. Pavojus kyla ir pačiam gyvenamajam namui.
„Labai blogai, kai namai šildomi baldams gaminti skirtomis plokštėmis, jų atraižomis, furnitūra ar pan. Tai yra, klijuota mediena. Be to, gesinti užsidegusio kamino negalima su vandeniu“, – perspėjo ugniagesys gelbėtojas.
Prasidedant šildymo sezonui ugniagesiai primena, jog nedera pradėti eksploatuoti šildymo įrenginių neįsitikinus, jog jie techniškai tvarkingi. Neatsakingai arba netinkamai eksploatuojamas šildymo įrenginys gali sukelti gaisrą. Kaip galėjo atsitikti ir šiuo atveju. Neišvalytame kamine neretai ima degti suodžiai, o tai – priežastis kilti gaisrui.