Pernai Vilijampolės turguje Kaune per parą „išdygusi“ Helovino eglė svėrė apie 4 tonas. Šįkart vien moliūgų sunaudota apie 4,5 tonos.
„Trukau šįkart ne parą, o tris. Daugiau moliūgų panaudota, o ir obuolius teko verti. Turėjau pernai asistentą, nors ir šiemet talkininkų netrūko – du ukrainiečiai padėjo karkasą padaryti“, – stovėdamas prie savo užbaigto kūrinio, ketvirtadienį 15min teigė M.Vasiliauskas.
Minėti ukrainiečiai – profesionalūs statybininkai, atvykę į Lietuvą keliems mėnesiams užsidirbti. Tai pirmas jų vizitas mūsų šalyje.
„Pamačiau dirbančius juos pas kaimyną. Turi neįgalumą, tad išleidžia iš Ukrainos išvažiuot. Paklausiau, ar gali padėti. Pinigų net pasiūliau, bet neėmė. Taip apsidžiaugė, kad gali padėt, kai parodžiau, ką darau. Sako: „Tokių darbų nedarę, atvažiavom statybose padirbti, ruošiamės atgal į Ukrainą grįžti, tikrai negalvojom, kad moliūgus nešiosim“. Jiems buvo atrakcija“, – nusijuokė floristas.
Paprašo moliūgo ar obuolio
Iš viso moliūgų šįkart sunaudota 300-400 vienetų. Didžiausias sveria gal 20 kg (pernai dičkis svėrė 60 kg), mažiausi – apie 1,5 kg (pernai būta ir 50 gramų sveriančių).
Anot M.Vasiliausko, ūkininkas, iš kurio parsivežė šias gėrybes, tikino, kad šių metų derlius buvo prastas – mažesni moliūgai užaugo, nes iš pradžių buvo labai šalta, o po to – labai sausa.
„Obuolių turėjau 500, bet išnešiojo žmonės šiek tiek. Ateina, paprašo vienas obuoliuko, kitas – kilogramo, trečias – moliūgo. Siūlosi visi susimokėt. Ai... Išdalinau kokį 30 moliūgų tikrai“, – patikino pašnekovas.
Pasak jo, pernai metų eglė buvo šiek tiek kreivesnė. Aukštis jos – toks pat kaip pernykštės: 4,5 metro.
„Kažkada dariau eglę iš agurkų, tai ji buvo 6 metrų aukščio“, – prisiminė M.Vasiliauskas.
Šiemet jis sakosi iš viso sunaudojęs puošybai labai daug moliūgų – apie 10 tonų. Jais dekoravo gal 10 skirtingų restoranų. Su vienu ūkininku jis jau sutarė, kad kitąmet jam užaugintų apie 50 tonų moliūgų.
„Statysim didelę eglę lauke. Juk Kalėdų eglės tokios brangios – šimtus tūkstančius kainuoja, o mes pigiai sugalvosim. Savikaina štai šios sukurtos moliūgų eglės būtų gal kokie 700 eurų. Be mano darbo“, – teigė floristas.
Sunaudojo 200 dolerių
Šiemet sukanka 20 metų, kai 47-erių metų M.Vasiliauskas sukūrė savo pirmą netradicinę suknelę iš dolerių, kuri buvo įregistruota kaip Lietuvos rekordas. Ta proga jis nusprendė pakartoti iššūkį ir jį net pralenkti.
Tiesa, kurdamas pirmą suknelę jis panaudojo iš viso 10 tūkst. dolerių (100 dolerių nominalais), o dabar suknelės vertė – vos 200 dolerių (1 dolerio nominalais), bet pačių banknotų sunaudota dvigubai daugiau.
„Šiemet sukurta suknelė būtų rekordininkė, nes daugiausiai kupiūrų panaudota. Nuėjau į banką ir išsikeičiau eurus į dolerius. Po to teks keisti atgal. Tinka dolerių suknelė prie moliūgų eglės, nes doleris ir Helovinas kilę iš tos pačios šalies – JAV. Šiaip per gyvenimą esu aprengęs įdomiais „drabužiais“ apie 700 merginų“, – įvardijo pašnekovas.
Šiais metais modeliu sutiko pabūti 12-metė kaunietė Lilija. Ją, lyg apsaugos darbuotojas, Vilijampolės turguje prižiūrėjo tėtis Gintas.
„Nemiegojom visą naktį, labai jaudinomės. Pirmas modelio darbas dukrai. Aukšta ji – 174 cm. Prieš metus nuvedėme į krepšinio treniruotes, tai visi stebėjosi jos ūgiu, matė potencialą. Tačiau dukros akys nedegė krepšinyje – neįgyvendino mano svajonės, – nusijuokė modelio tėtis. – Liko kitas variantas – būti modeliu.“
Su doleriais ir gubojomis puošta bei apie 7 kilogramus sveriančia suknele Lilija turėjo išbūti keletą valandų. Ne vienas praeivis su ja panoro nusipaveiksluoti.
Šukuoseną jaunajam modeliui sukūrė stilistė, kirpėja Justina Puškova.
Taps žvėrelių pietumis
Helovino eglė turgaus lankytojus džiugins keletą savaičių. Tuomet moliūgai bus išvežti į mišką ir taps žvėrelių pietumis.
Pristatė šiemet M.Vasiliauskas ir keletą rudeniu dvelkiančių suknelių, sukurtų iš lapų.
„Ateina žmonės, fotografuojasi prie Helovino eglės. Ne prie kiekvieno kūrinio juk norima nusifotografuoti. Pernai, sakė, ir minios savaitgaliais susidarė – atrakcija. Būna, tiesa, ir neigiamų komentarų. Jau girdėjau, kad modelį sušaldysiu, kad kam reikia moliūgus taip naudoti, juk badaujame“, – tai, kad lietuviai moka paburbėti, pripažino floristas.
Mums bekalbant, ne vienas turgaus lankytojas priėjęs gyrė Helovino eglę, dėkojo kūrėjui „už tokį grožį“.