2021 01 15

Kaunietis nerimauja dėl „Iki“ dirbančio šeimos nario: susirgo ne vienas, o kitiems izoliuotis nereikia

Kaunietis teigia, kad V.Krėvės prospekte veikiančioje „Iki“ susirgo grupelė darbuotojų, o kitiems, besinaudojantiems bendra valgykla, tualetu ir persirengimo kambariu, kažkodėl izoliuotis nereikia. Štai ir jo šeimos narys priverstas toliau eiti į darbą. „Iki“ administracija tikina, kad jokio COVID-19 protrūkio toje parduotuvėje nėra – susirgo iš viso 5 darbuotojai, šiuo metu tebeserga 2.
IKI Kauno V.Krėvės prospekte
IKI Kauno V.Krėvės prospekte / Eriko Ovčarenko / BNS nuotr.

„Kaune veikiančioje „Iki Saulėtekis“ parduotuvėje – COVID-19 protrūkis, bet darbuotojai nėra izoliuojami. Parduotuvės valdžia nesiima jokių veiksmų“, – tokia susirūpinusio kauniečio žinutė šią savaitę pasiekė 15min redakciją.

Jis paaiškino, kad šioje parduotuvėje dirba jo artimas šeimos narys, kuris, susirgus COVID-19 kokiam kolegai, sulaukia SMS, pranešančio, kad užsikrėtė bendradarbis, pastarąjį kartą darbe buvęs tuomet ir tuomet. Tokių žinučių pastaruoju metu, pasak į redakciją besikreipusio kauniečio, buvo ne viena ir ne dvi.

„Ir jokios saviizoliacijos, jokių kontaktų atsekamumo nėra. Nors viskas bendra – valgykla, tualetas, persirengimo kambarys. Serga gal 7 darbuotojai jau, kiti dirba, nors ir turėjo artimą kontaktą“, – tikino skundo autorius.

„Iki“: tebeserga tik du darbuotojai

Pakalbinta 15min, Vaida Budrienė, „Iki“ valdančios UAB „Palink“ komunikacijos vadovė, teigė, kad šioje parduotuvėje COVID-19 protrūkio nėra.

„Kaip ir visoje Lietuvoje, taip ir mūsų tinkle COVID-19 paliečia ne vieną žmogų. Šioje parduotuvėje fiksuoti iš viso 5 COVID-19 atvejai. Iš jų 2 darbuotojai šiuo metu dar vis serga šia liga. Izoliacijoje yra 1 žmogus“, – informavo „Iki“ atstovė.

Anot jos, parduotuvėje „Iki Saulėtekis“ Kaune iš viso dirba 36 darbuotojai. Paklausta, ar vienoje parduotuvėje susirgus būreliui darbuotojų, nesutrinka prekybos vietos darbas, netrūksta darbo pajėgumų, V.Budrienė patikino, kad pandemijos sąlygomis dirbama jau apie 10 mėnesių, tad yra paruošti veiklos tęstinumo užtikrinimo planai, jie vykdomi, todėl problemų nėra.

Nuo pandemijos pradžios iki praeitos savaitės pabaigos COVID-19 sirgo 350 „Iki“ darbuotojų.

„Pandemija yra mūsų naujoji realybė. Mes jau seniai prisitaikę dirbti tokiomis išskirtinėmis sąlygomis. Tai jau nebekelia niekam nepatogumų veiklos procesų užtikrinime“, – teigė ji.

Sirgo 350 darbuotojai

Iš viso „Iki“ prekybos tinkle (administracijoje, parduotuvėse, logistikos centruose, gamybos padaliniuose) nuo pandemijos pradžios iki praeitos savaitės pabaigos COVID-19 sirgo 350 darbuotojų. Iš jų 255 jau yra pasveikę.

„Mūsų darbuotojai visą šios pandemijos laikotarpį dirba priešakinėse linijose. Prieš savaitę išplatinome viešą raginimą valstybinėms institucijoms bei sveikatos ekspertams vakcinacijos plane įvertinti ir prekyboje dirbančių žmonių riziką, įtraukti šią grupę į skiepijimo sąrašą, po medikų ir didžiausią riziką turinčių profesijų ir gyventojų. Nors prekybos tinkle užtikrinami aukščiausi saugumo standartai, tačiau rizika, bendraujant su tūkstančiais klientų per dieną, vis tiek išlieka didelė“, – teigė V.Budrienė.

Žinutės, kurias minėjo į redakciją besikreipęs kaunietis, anot jos, siunčiamos padaliniams, kuriuose yra patvirtintas COVID-19 atvejis. Tai informacinio pobūdžio žinutės, jų tikslas – skaidrumas ir atvirumas darbuotojų atžvilgiu. Šiomis žinutėmis yra informuojami visi be išimties to padalinio darbuotojai, neišskiriant turėjusių ar neturėjusių sąlyčio su sergančiuoju.

„Iki“ tinkle, V.Budrienės teigimu, pandemijos laikotarpiu yra dedikuoti atskiri žmonės, kurie koordinuoja visą procesą susirgus įmonės darbuotojui. Taip pat yra sukurta ir Krizės valdymo grupė, kurioje dalyvauja įvairių lygių ir atsakomybių darbuotojai.

„Kai nustatomas COVID-19 atvejis „Iki“ darbuotojui, iš karto pradeda veikti mūsų vidinės procedūros. Pirmiausia, ką padarome, tai apie kiekvieną atvejį informuojame Nacionalinį visuomenės sveikatos centrą (NVSC). Centras, turėdamas tokią prerogatyvą ir kompetencijas, informuoja visuomenę. Taip pat operatyviai nustatomi su sergančiuoju artimiausią kontaktą turėję kiti „Iki“ darbuotojai, jie nedelsiant siunčiami į izoliaciją.

Visos izoliacijos metu yra kalbamasi su kolegomis, kaip jie jaučiasi. Su sergančiu darbuotoju palaikome nuolatinį ryšį, kad žinotumėme, kuo galime padėti. Būna atvejų, kad kolegos padeda nupirkti maisto, medicininių, kitų būtinų prekių, mat nei sergantysis, nei jo šeimos nariai negali palikti savo gyvenamosios vietos. O kartais nėra šalia gyvenančių artimų žmonių“, – procedūrą nupasakojo „Iki“ atstovė.

Susirgus vienu metu keliems – daro testus visiems

V.Budrienės teigimu, jei stebimas didesnis darbuotojų susirgimų viename ar kitame padalinyje skaičius, galimo ligos židinio suvaldymui praktikuojamas prevencinis to padalinio darbuotojų ištyrimas greitaisiais testais iš nosiaryklės, kurį atlieka med. klinika. Toks tyrimas atliekamas savanoriškai.

Ir šiuo atveju buvo atlikti testai visiems „Iki-Saulėtekis“ parduotuvės darbuotojams. Sausio 15 dieną gauti atsakymai – visi neigiami.

Pasak „Iki“ atstovės, kiekvieną dieną parduotuvėse, tiek prekybinėse, tiek ir darbuotojų patalpose, reguliariai yra dezinfekuojami dažniausiai liečiami paviršiai. Taip pat kiekvienam darbuotojui matuojama temperatūra, kur tik yra galimybė, užtikrinamas 2 metrų atstumas, visi darbuotojai privalo dėvėti burną ir nosį dengiančią kaukę, būdami net ir poilsio kambariuose. Apie saugumo laikymąsi taip pat yra nuolatos komunikuojama.

„Visose „Iki“ parduotuvėse yra įgyvendintos kompleksinės priemonės, padedančios užtikrinti klientų saugumą: kasose įrengtos organinio stiklo pertvaros, prie kasų pažymėtas rekomenduojamas saugus atstumas, reguliariai dezinfekuojami paviršiai, pirkinių krepšeliai ir vežimėliai. Parduotuvėse privaloma dėvėti nosį ir burną dengiančias apsaugos priemones, pirkėjai raginami apsiperkant mūvėti vienkartines pirštines, pirkėjams įrengti dozatoriai su dezinfekciniu skysčiu“, – patikino V.Budrienė.

NVSC atstovai 15min patvirtino, kad su nurodyta „Iki“ parduotuve yra susiję keturi COVID-19 ligos atvejai. Izoliacijoje – asmenys, turėję sąlytį artimoje aplinkoje.

„Sąlytį turėjusių asmenų nustatymas vykdomas atvejo epidemiologinės diagnostikos metu, kurią atlieka NVSC specialistai ar NVSC specialistams padedantys savanoriai bei VSB specialistai. Informaciją apie didelės rizikos asmenis pateikia tiek sergantysis, tiek darbdavys pagal NVSC specialistų nurodytus kriterijus“, – teigiama NVCS komentare.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Pasisemti ilgaamžiškumo – į SPA VILNIUS
Akiratyje – žiniasklaida: ką veiks žurnalistai, kai tekstus rašys „Chat GPT“?
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų