2020 10 13

Kauno aplinkosaugininkai tikrino, kaip gyventojai tvarko buitines nuotekas: rasti 5 pažeidimai

Aplinkos apsaugos departamento Kauno aplinkos apsaugos inspekcijos pareigūnai Kauno mieste ir rajone tikrindami, kaip gyventojai tvarko buitines nuotekas, nustatė 5 pažeidimus. Šįkart buvo patikrintos 398 privačios namų valdos, pranešė departamentas.
Kanalizacijos avarija Kaune
Kanalizacija / Eriko Ovčarenko / BNS nuotr.

Kauno aplinkos apsaugos inspekcijos pareigūnai Kauno mieste nuo 2020 m. birželio 19 d. iki spalio 2 d. patikrino 398 gyventojus įvairiuose Kauno miesto rajonuose. 153 gyventojai buitines nuotekas tvarkė tinkamai – turėjo įsirengę nuotekų valymo įrengimus, laiku vykdė nuotekų šulinio išsiurbimą ir turėjo tai įrodančius dokumentus.

Aplinkos apsaugos departamento pareigūnai 28 gyventojams pareiškė įtarimus dėl aplinkos taršos buitinėmis – komunalinėmis nuotekomis.

Nustatyti 5 pažeidimai, panaudojant teisines priemones aplinkos tarša buvo nedelsiant nutraukta, o atsakingiems asmenims yra pradėta administracinė teisena.

Pažymima, kad Aplinkos apsaugos departamento pareigūnai nuolat tikrina, kaip gyventojai, galintys prisijungti prie miesto nuotekų tinklų, bet to nepadarę, laikosi aplinkos apsaugos reikalavimų. Kartu tikrinama, ar gyventojų, neturinčių tokios galimybės, nuotekų kaupimo rezervuarai atitinka reikalavimus, ar aplinka neteršiama buitinėmis nuotekomis.

Pasak AAD, svarbu žinoti, kad nuotekos gali būti kaupiamos tik sandariuose, uždaruose gamykliniuose nuotekų kaupimo rezervuaruose ir tik tais atvejais, kai nėra galimybės įrengti biologinio nuotekų valymo įrenginio ar prisijungti prie centralizuotų nuotekų tvarkymo įrenginių. Mažiausias nuotekų kaupimo rezervuaras turi sutalpinti per 7 dienas objekte susidarančias nuotekas.

Kadangi sukauptas nuotekas privaloma periodiškai ir laiku išvežti, gyventojai, individualiai tvarkantys nuotekas, privalo turėti sutartis su nuotekų vežėjais. Taip pat būtina turėti ir saugoti buitinių nuotekų išvežimą patvirtinančius dokumentus.

Per reidus pareigūnai tikrina buitinių nuotekų rezervuarų ir septikų sandarumas, nes nuotekos ir septikų dumblas negali patekti į gamtinę aplinką. Taip pat tikrinama, ar asmenys tinkamai prižiūri buitinių nuotekų valymo įrenginius: ar išvalomas perteklinis dumblas, ar veikia orapūtė, ar išleidžiamos į aplinką nuotekos išvalytos iki leistinų normų.

Asmenys, netinkamai tvarkantys nuotekas, gali sulaukti administracinių baudų iki 1170 eurų, taip pat gali tekti atlyginti aplinkai padarytą žalą.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų
Reklama
Išskirtinės „Lidl“ ir „Maisto banko“ kalėdinės akcijos metu buvo paaukota produktų už daugiau nei 75 tūkst. eurų
Akiratyje – žiniasklaida: tradicinės žiniasklaidos ateitis