2009 09 02

Kauno filharmonija atsiveria moksleiviams

Ruduo Kauno valstybinėje filharmonijoje prasideda permainomis: netrukus į baigtą renovuoti filharmonijos bokštą įsikels Kauno miesto simfoninis orkestras.
Kauno filharmonijos vadovas J.Krėpšta džiaugiasi sutvarkytu bokštu: "Mažai kas tikėjosi, kad viskas taip puikiai pavyks".
Kauno filharmonijos vadovas J.Krėpšta džiaugiasi sutvarkytu bokštu: "Mažai kas tikėjosi, kad viskas taip puikiai pavyks". / Eriko Ovčarenko / BNS nuotr.

Filharmonijos vadovai nusprendė įgyvendinti ir vieną seniai brandintą sumanymą – per mokslo metus surengti keliolika muzikinių-literatūrinių popiečių Kauno moksleiviams. Sprendimą įtvirtinančią sutartį Kauno ir filharmonijos vadovai pasirašė pirmadienį.

Orkestrantai turės namus

„Ką pasakysite? Nuostabu?“ – vedžiodamas po naujumu dar kvepiantį bokštą ir jo prieigas šypsojosi Kauno valstybinės filharmonijos vadovas Justinas Krėpšta. Jis neslėpė, kad ir pats yra maloniai nustebintas, kaip po remonto pasikeitė iki šiol buvusios itin apleistos filharmonijos bokšto erdvės: „Čia buvo šiukšlynas, o dabar – jauku, gražu, gal tik kondicionierių reikės, nes saulei pašvietus tvankoka“. Pasak J.Krėpštos, filharmonijos bokšto atnaujinimas buvo sudėtinė viso pastato rekonstrukcijos dalis.

Eriko Ovčarenko/15min.lt nuotr./Atnaujintos Kauno filharmonijos bokšto erdvės
Eriko Ovčarenko/15min.lt nuotr./Atnaujintos Kauno filharmonijos bokšto erdvės

Bokšto erdvių rekonstrukcija kainavo per 2 mln. Lt. Po rekonstrukcijos bokšte bendras filharmonijos patalpų plotas padidėjo maždaug 300 kv. m – tokia erdvė atsivėrė ištuštinus apleistas bokšto patalpas. Vietoje nenaudojamų sandėliukų, kamaraičių, įrengti darbo kabinetai, repeticijų, konferencijų salė, numatyta ir vieta muzikinei literatūrai, kurią jau dabar darbuotojai vadina „biblioteka“. Įspūdingiausia rekonstruotos pastato dalies erdvė – bokšto viršūnė: per langus atsiverianti skirtingų miesto pusių panorama, anot J.Krėpštos, sužavi visus.

Didžiojoje dalyje bokšte įrengtų patalpų įsikurs Kauno miesto simfoninis orkestras. „Pagaliau jie turės savo repeticijų salę, nes anksčiau tekdavo repetuoti ten, kur yra vietos. Bus ir dirigento kabinetas. Pagaliau jie turės savo namus“, – sakė J.Krėpšta.

Rengs edukacines pamokas

Beveik užbaigę visą pastato rekonstrukciją, kainavusią apie 18 mln. Lt, filharmonijos vadovai nusprendė pradėti edukacinę veiklą. Pagal su miesto pasirašytą bendradarbiavimo sutartį, filharmonijoje šiais mokslo metais ketinama surengti 15 muzikinių-literatūrinių popiečių. Jų metu moksleiviai galės susipažinti su Kauno miesto simfoniniu orkestru, Kauno valstybiniu choru ir Kauno styginių kvartetu. Visi kolektyvai yra parengę specialius edukacinius projektus, kuriuos ir pristatys įvairių Kauno mokyklų auklėtiniams.

Kauno miesto meras Andrius Kupčinskas vylėsi, kad filharmonijos vadovų pavyzdžiu paseks ir kitos Kaune veikiančios kultūros įstaigos. Miesto vadovo manymu, toks bendradarbiavimas būtų naudingas abiem pusėms: moksleiviai sužinotų apie mieste veikiančius teatrus, muziejus ir koncertų sales, o kultūros įstaigų atstovams praplėstų savo veiklos sritis. Abipuse tokio bendradarbiavimo nauda neabejoja ir J.Krėpšta: „Manau, kad taip mes užsiauginsime naują žiūrovų kartą“.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Aukščiausios klasės kavos aparatai: ar verta į juos investuoti?
Reklama
Įspūdingi baldai šiuolaikinei svetainei: TOP 5 pasirinkimai