Medikai teigia, kad kartais tiesiog nesugeba pacientui išaiškinti padarinių, kai šie atsisako toliau gydytis. Ligoninės prievarta laikyti paciento neturi teisės.
Kauno klinikų speciali komisija ir teisėsauga aiškinasi, ar medikai padarė viską, kai į skubios pagalbos ir traumų skyrių buvo atvežtas 60 metų kaunietis. Vyras po kelių parų rastas negyvas klinikų teritorijoje. Kauno skubios pagalbos skyriaus vedėjas teigia, kad buvo atlikti visi reikalingi tyrimai ir nebuvo jokios būtinybės pacientą ilgiau laikyti skyriuje. Esą jis pats paryčiais pareiškė norą vykti namo.
Sveikatos apsaugos ministras teigia, kad ir po šio įvykio keisti tvarkos skubios pagalbos skyriuose nereikėtų skubėti.
Tų situacijų būna skirtingų, gal kai kuriais atvejais galėtų socialinis darbuotojas prisijungti, padėtų pacientui grįžti namo, bet tas gal labiau aktualu nedideliems miestams, kur nėra taksi. Tą problemą aš esu girdėjęs iš atokesnių rajonų gyventojų ir kalbame apie tai su savivaldybėmis, kad jos galėtų pasirūpinti socialiniu transportu arba socialine taksi“, – sako A.Veryga.
Į Respublikinės Vilniaus universitetinės ligoninės skubios pagalbos skyrių per dieną ateina daugiau nei 300 pacientų. Greitosios atveža maždaug 80 ligonių. Pagal įstatymą medikai neturi teisės prievarta laikyti žmogaus, jei šis nenori toliau gydytis. Ligoninės direktoriaus pavaduotoja teigia, kad pirmiausia medikas privalo išaiškinti ligoniui grėsmes, kurios gali kilti šiam atsisakius gydymo. Ir tai, gydytojos žodžiais, turi būti išdėstyta aiškiai ir suprantamai.
Sveikatos apsaugos ministro teigimu, dėl įvykio Kaune ministerija kol kas nepradėjo tyrimo, laukiama teisėsaugos išvadų.