Toks Kauno savivaldybės tarybos projektas registruotas spalio pabaigoje.
L. Glemžą siūloma apdovanoti už nuopelnus humanitarinių ar socialinių mokslų srityje. Jis tyrinėja Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės ir miestų, Vilniaus pilies, Rusijos istoriją.
Tuo metu V. Lesauskaitei premija siūloma už nuopelnus fizinių, biomedicinos, žemės ūkio ar technologijos mokslų srityje. Jos mokslinio darbo sritys – širdies ir kraujagyslių ligų atsiradimas, genų polimorfizmo tyrimai, programuota ląstelių mirtis.
Šių metų premijoms miestas gavo šešias paraiškas: dvi iš Kauno technologijos universiteto (KTU), po vieną – iš Lietuvos sporto universiteto (LSU), Medicinos fizikų draugijos, VDU ir LSMU.
Du minėtus mokslininkus apdovanoti patarė kandidatų pasiekimus įvertinusi Lietuvos mokslų akademija.
Kauno mokslo premija skiriama už ilgametę aktyvią ir reikšmingą mokslinę veiklą, aukščiausius mokslo pasiekimus respublikiniu ar tarptautiniu mastu, novatorišką mokslinę idėją ir jos įgyvendinimą Kauno mieste.
Kandidatus premijai gauti gali siūlyti Lietuvos mokslų akademija, Kaune veikiančios mokslo ir studijų institucijos, mokslo sąjungos, asociacijos, savo kandidatūras taip pat gali kelti patys mokslininkai.
Premija skiriama nuo 2013 metų, o nuo 2016-ųjų – ne daugiau kaip dvi premijos už nuopelnus humanitariniuose ir tiksliuosiuose moksluose.
Vienos premijos dydis siekia 5 tūkst. eurų, ji mokama iš savivaldybės biudžeto.
Dėl mokslo premijų laureatų Kauno savivaldybės taryba turėtų balsuoti artimiausiame posėdyje lapkričio 12 dieną.