Kauno miesto savivaldybės Aplinkos apsaugos skyriaus darbuotojai pranešė, kad rugpjūčio 12 dieną paimtų vandens mėginių tyrimai parodė, jog Panemunės senajame, Kauno marių 1-ajame ir 2-ajame paplūdimiuose buvo rastas padidėjęs žarninių enterokokų skaičius, taip pat pakitusi vandens spalva. Tai rodo, jog vanduo neseniai užterštas fekalijomis.
„Gali būti, kad šiuo metu vanduo jau švarus. Tačiau kol negausime naujų tyrimų, kuriuos vasarą atliekame kas dvi savaites, rezultatų, nutarėme paraginti kauniečius pasisaugoti. Žarniniai enterokokai sveikatai pavojų gali sukelti tik tuomet, kai vandens sriūbtelima į burną. Dažniausiai taip nutinka vaikams, ne suaugusiems. Todėl būtent jiems reikėtų kol kas vengti maudytis Nemune ir mariose“, – sakė Kauno miesto savivaldybės Aplinkos apsaugos skyriaus vedėja Marija Stanikūnienė.
Pasak tarnautojos, manoma, kad paplūdimių vanduo fekalijomis užsiteršė dėl didžiulio kiekio žmonių. „Tuo metu kaip tik buvo karšti orai, daug jų maudėsi, neaišku, kas ką padarė. Todėl ir užsiteršė. Tačiau toks užteršimas – momentinis, ne ilgalaikis“, – teigė M.Stanikūnienė.
Visuomenės sveikatos specialistai primena, kad į žmogaus organizmą patekę žarniniai enterokokai gali sukelti įvairių ligų. Pirmieji jų požymiai panašūs: viduriavimas, karščiavimas. Įtariant, kad šie simptomai atsirado po maudynių, reikėtų kreiptis į gydytoją.