Keltuvai perduoti Lietuvos sveikatos mokslų universiteto (LSMU) ligoninės Kauno klinikoms bei Kazio Griniaus slaugos ir palaikomojo gydymo ligoninei. Elektriniai įrenginiai ženkliai sumažins fizinės jėgos poreikį, užtikrindami patogesnį pacientų perkėlimą iš vienos vietos į kitą.
„Kad medikų darbas įtemptas ir sunkus, suprantame kiekvienas. Tačiau kartais net nepagalvojame, jog čia prireikia ir daug fizinės jėgos. Ypač, kai tenka rūpintis sunkiais ligoniais, judėjimo negalią turinčiais žmonėmis. Norisi, kad ir patys pacientai ligoninėje jaustųsi oriai, kiek galima komfortiškiau. Tikimės, nauji keltuvai palengvins slaugytojų darbą ir galbūt padės išvengti traumų, išvengiant ligonių kilnojimo rankomis. Jeigu ši priemonė pasiteisins, padėsime įsigyjant jų ir daugiau“, – sakė Kauno meras Visvaldas Matijošaitis.
Mobilūs elektriniai keltuvai padeda maksimaliai saugiai ir patogiai perkelti ar pervežti gulintį pacientą į reikiamą vietą. Funkcionalus prietaisas, galintis žmogų apsukti 360 laipsnių kampu, pajėgus išlaikyti svorį iki 220 kg.
Portugalijoje surinkti keltuvai turi integruotą siūbavimo slopinimo technologiją, yra kompaktiški – jų sulankstymui nereikia jokių įrankių. Lovoje ar kėdėje patogiai įsitaisiusį žmogų pakelia ir pasodina hidraulinis mechanizmas.
„Mobilieji elektriniai keltuvai pasitarnaus ne tik personalui, mūsų pacientams, bet ir jų artimiesiems. Reabilitacija neapsiriboja ties ligonine – procesui persikėlus į namus, tokiais ar panašiais įrenginiais mokės naudotis ir šeimos nariai“, – teigė Kauno klinikų generalinis direktorius prof. habil. dr. Renaldas Jurkevičius.
Penki nauji keltuvai paskirstyti LSMU ligoninės Kauno klinikų Neurochirurgijos, Intensyvios terapijos, Endokrinologijos, Nefrologijos skyriuose ir Kulautuvos reabilitacijos ligoninėje.
Dar 3 analogiški elektriniai keltuvai neatlygintinai patikėti Kauno K.Griniaus slaugos ir palaikomojo gydymo ligoninei.
Kartu su mobiliais įrenginiais Kauno savivaldybė perdavė ir universalius diržus, skirtus ligonių kėlimo ar maudymo funkcijoms atlikti.