2020 09 21

Kauno savivaldybė išnuomojo buvusios V.Bacevičiaus mokyklos pastatą

Kauno miesto savivaldybė sutiko ne konkurso būdu išnuomoti Žaliakalnio mikrorajone esantį buvusios Vinco Bacevičiaus mokyklos pastatą. Taryba dvejiems metams pastatą išnuomojo viešajai įstaigai „Mes žydim“.
Vinco Bacevičiaus pradinė mokykla
Vinco Bacevičiaus pradinė mokykla / Eriko Ovčarenko / BNS nuotr.

Ši viešoji įstaiga skelbia priimanti žmonių atsisakomus augalus bei siekianti edukuoti apie ekologiją.

„Buvo gautas prašymas šitos viešosios įstaigos ir tikslas yra pastatui šiek tiek suteikti gyvybės, kol sprendžiamas klausimas dėl jo panaudojimo galimybių“, – sakė savivaldybės Nekilnojamojo turto skyriaus vedėjas Donatas Valiukas.

Opozicinių konservatorių atstovė Jurgita Šiugždinienė teigė gavusi raštų, kad šias patalpas išsinuomoti norėjo ir kitos organizacijos, steigti čia multifunkcinį centrą, ir teiravosi, kodėl nesvarstyti ir šie prašymai.

„Siūlyčiau keisti tokią praktiką, nes net nežinau, ką atsakyti tiems žmonėms, kurie anksčiau kreipėsi dėl galimybės ne konkurso balu pritaikyti tas patalpas multifunkciniam centrui“, – kalbėjo J.Šiugždinienė.

Jos frakcijos kolegė Edita Gudišauskienė ragino prieš nuomojant pastatą apsispręsti dėl tolesnio jo panaudojimo, nes tuomet tokių neaiškumų nekiltų.

Siūlyčiau keisti tokią praktiką, nes net nežinau, ką atsakyti tiems žmonėms, kurie anksčiau kreipėsi dėl galimybės ne konkurso balu pritaikyti tas patalpas multifunkciniam centrui.

Savivaldybės atstovas atkreipė dėmesį, jog tai padaryti ir norima, todėl kol nėra apsispręsta dėl tolesnio pastato pritaikymo, parenkant nuomininką buvo įvertintos jo veiklai reikalingos investicijos.

„Tokią ir turime koncepciją ir už tai (...) mes tikrai žiūrime labai atsakingai į investicijas, kurias nuomininkai galbūt turėtų įdėti į tas patalpas ir kol nėra koncepcijos galutinės, kas bus su tuo pastatu ir jo paskirtimi, norime būti atsakingi ir suteikti naudotis tiems, kam praktiškai nereikia jokių papildomų investicijų“, – sakė D.Valiukas.

Anksčiau savivaldybės vadovai yra teigę, jog sprendimas dėl šio pastato galėtų būti priimtas dar 2019-aisiais, tačiau šiam terminui praėjus, nauji terminai nėra detalizuojami, tačiau medinis pastatas yra prižiūrimas – saugomas ir šildomas.

Netoli miesto centro, Savanorių prospekte Žaliakalnyje esantis mokyklos pastatas yra įtrauktas į nekilnojamų kultūros vertybių registrą.

V.Bacevičiaus mokykla uždaryta 2018 metais, tam atkakliai priešinosi mokyklos bendruomenė.

2015 metų birželį mokyklos patalpų patikrinimą atlikęs Kauno visuomenės sveikatos centras nustatė įvairių trūkumų bei pažeidimų ir suteikė trijų mėnesių laikotarpį jiems pašalinti, bet tai nebuvo atlikta. Galiausiai tų pačių metų spalį nuspręsta sustabdyti šios mokyklos leidimo-higienos paso galiojimą. Tai reiškė, jog ugdymo įstaiga nebegali toliau tęsti savo veiklos.

Eriko Ovčarenko / 15min nuotr./Vinco Bacevičiaus pradinė mokykla
Eriko Ovčarenko / 15min nuotr./Vinco Bacevičiaus pradinė mokykla

Dėl šio sprendimo mokyklos bendruomenė kreipėsi į teismus, vėliau taip pat skundė savivaldybės sprendimą mokyklą reorganizuoti, tačiau teismų sprendimai jiems buvo nepalankūs.

Kultūros paveldo departamento duomenimis, 1903-1904 metais šiame pastate buvo įsikūręs 2-asis Kauno tvirtovės pėstininkų pulkas, vėliau čia veikė Lietuvos kariuomenės įstaigos, buvo socialinis būstas, nakvynės namai.

Nuo 1935 iki 1989 metų čia veikė skirtingos ugdymo įstaigos, vėliau – kelerius metus – įmonės „Banga“ konstruktorių biuras.

Nuo 1993 metų birželio čia veikė Žaliakalnio pradinė mokykla.

2011 metais mokykla pavadinta čia tarpukariu dirbusio chorvedžio ir kompozitoriaus Vinco Bacevičiaus garbei.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų
Reklama
Išskirtinės „Lidl“ ir „Maisto banko“ kalėdinės akcijos metu buvo paaukota produktų už daugiau nei 75 tūkst. eurų
Akiratyje – žiniasklaida: tradicinės žiniasklaidos ateitis