2020 03 15

Kauno savivaldybė: veiklos ribojimo laikėsi ne visos įstaigos

Kauno savivaldybė skelbia nustačiusi įstaigų, kurios nesilaikė dėl koronaviruso įvestų veiklos ribojimo priemonių.
Kauno miesto savivaldybės administracija
Kauno miesto savivaldybės administracija / Eriko Ovčarenko / BNS nuotr.

Kaip BNS informavo Kauno savivaldybės Operacijų centro koordinatorius, administracijos direktoriaus pavaduotojas Paulius Keras, savivaldybės Viešosios tvarkos skyrius nuo penktadienio tikrino įstaigas, kurių veikla buvo apribota ir nustatė pažeidimų.

„Tenka pripažinti, kad ne visi verslo atstovai tinkamai sureagavo į jiems taikomus ribojimus ir keletą įmonių teko papildomai įspėti. Penktadienį iš 40 patikrintų įstaigų rastos keturios veikiančios: vienas SPA, vienas sporto klubas ir dvi vaikų pasilinksminimo vietos“, – teigė P.Keras.

Pasak jo, šeštadienį nustatytos dar dvi dirbusios įstaigos.

„Nuo šiol tokia kontrolės funkcija turės būti vykdoma dar intensyviau, o vietoje iki šiol buvusių įspėjimų bus taikoma administracinė atsakomybė – baudos“, – pabrėžė savivaldybės atstovas.

Dėl koronaviruso grėsmės Lietuvoje praėjusios savaitės pabaigoje paskelbta ekstremali situacija, dviem savaitėms sustabdyta visų šalies švietimo, kultūros, sporto ir laisvalaikio įstaigų veikla, uždraustos kelionės į kai kurias valstybes.

Vyriausybė nusprendė Lietuvoje nuo pirmadienio įvesti karantiną, siekiant pristabdyti koronaviruso plitimą.

Nuo pirmadienio su retomis išimtimis bus draudžiama atvykti į Lietuvą užsieniečiams, o iš šalies – išvykti Lietuvos piliečiams, draudžiamas kavinių, nebūtinų prekių parduotuvių, kultūros, laisvalaikio, sporto, sveikatingumo ir kitų įstaigų darbas.

Svarbiausia, ką reikia žinoti apie saviizoliaciją

  • Saviizoliacija privaloma visiems grįžusiems iš paveiktų teritorijų ar turėjusiems sąlytį su patvirtintu ar tikėtinu COVID-19 atveju. Jiems privaloma 14 dienų likti namuose ir griežtai laikytis žemiau pateiktų principų:
  • sutarti su darbdaviu dėl darbo iš namų, t.y nuotoliniu būdu arba atostogų (kasmetinių arba nemokamų), nesant galimybės – išduodamas nedarbingumo pažymėjimas. Dėl jo kreiptis ne tiesiogiai einant į polikliniką, bet nuotoliniu būdu;
  • vengti socialinių kontaktų – nesilankyti viešose bei masinio susibūrimo vietose, nevažiuoti viešuoju transportu, nepriimti svečių namuose;
  • su drauge gyvenančiais artimaisiais stengtis išlaikyti saugų atstumą (bent iki 2 metrų), nepamiršti rankų higienos reikalavimų (plovimas su muilu ir vandeniu), dažnai vėdinti ir drėgnu būdu valyti patalpas;
  • būtinybės dėvėti medicininę kaukę, jei izoliavimosi laikotarpiu asmuo nejaučia ligos simptomų, nėra. Ji būtina tuo atveju, jei pasireiškia kvėpavimo takų infekcijos simptomai – pavyzdžiui, kosulys, dusulys ir kt.;
  • maistu ir kitais būtinaisiais poreikiais turėtų pasirūpinti šeimos nariai, kuriems nėra taikomos izoliavimo priemonės. Jei tokios galimybės nėra, rekomenduojama maistą užsakyti į namus. Pvz.: užsisakyti prekes per "Barborą", arba prašyti, kad maisto produktų ar maisto atvežtų draugai arba artimieji ir paliktų prie durų;
  • perkelti visus suplanuotus vizitus pas gydytojus, odontologus ar iš anksto numatytas procedūras, kol nesibaigs saviizoliacijos laikotarpis;
  • tuo metu, jei žmogus nuolat vartoja vaistus, kuriuos jam būtina pratęsti, yra sudaryta galimybė į savo šeimos gydytoją kreiptis nuotoliniu būdu, t.y. be fizinio apsilankymo.
  • Visą šį laiką (14 d.) NVSC specialistai atlieka aktyvų asmens stebėjimą (su stebimu asmeniu susisiekia telefonu, el. paštu ir užrašo sveikatos būklę). Todėl privaloma, kad toks asmuo būtų nuolat pasiekiamas telefonu, el. paštu. Jis privalo kasdien matuotis temperatūrą, stebėti savo sveikatą.
  • Jei atsirastų koronavirusui būdingi simptomai (karščiavimas, kosulys, sunkesnis kvėpavimas), žmogus turėtų nedelsiant skambinti Koronos karšta linija nemokamu 1808, pranešti susirgimo aplinkybes ir vykdyti medikų nurodymus.
  • Tuo atveju, jei per 14 dienų izoliavimosi laikotarpį ligos simptomai nepasireiškia, šis asmuo toliau nelaikomas turinčiu susirgimo riziką ir gali grįžti į įprastą gyvenimą.
  • Asmenims, turėjusiems sąlytį su didelės ar mažos rizikos sąlytį turėjusiais asmenimis, saviizoliacinės priemonės netaikomos. Pvz.: 3 iš 4 šeimos narių keliavo į COVID-19 paveiktą teritoriją, grįžusiems trims – saviizoliacija namuose, o ketvirtąjam (nebuvusiam toje teritorijoje), netaikomi saviizolaicijos apribojimai.
  • Už saviizoliacijos nesilaikymą, ypač, jei dėl to buvo užkrėsti kiti asmenys, gali grėsti ir baudžiamoji atsakomybė.
  • Visa naujausia informacija apie koronavirusą pateikiama ir nuolat atnaujinama čia: www.sam.lrv.lt/lt/naujienos/koronavirusas

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų
Reklama
Išskirtinės „Lidl“ ir „Maisto banko“ kalėdinės akcijos metu buvo paaukota produktų už daugiau nei 75 tūkst. eurų
Akiratyje – žiniasklaida: tradicinės žiniasklaidos ateitis