Kaip skelbia Kauno miesto savivaldybė, lankytojai galės pasižvalgyti po erdvę bei sudalyvauti ekskursijose, kurios vyks 13, 14 ir 15 valandomis.
Įėjimas – per C sektorių, nuo Kauno sporto halės pusės.
Tą pačią dieną - spalio 15-ąją, nuo 18 valandos futbolo entuziastai ir visi kauniečiai laukiami ir po rekonstrukcijos duris ką tik atvėrusioje Kauno sporto halėje – vyks filmo, skirto legendiniam Lietuvos treneriui, premjera: „Futbolo filosofas. Benjamino Zelkevičiaus kelias“.
Į filmo peržiūrą būtina registracija: bit.ly/futbolo-filosofas.
Sekmadienį Dariaus ir Girėno stadione vyks pagrindinė šventė, kurioje žiūrovų laukiama nuo 15.30 valandos.
Šventės pradžia – 17 valandą, kai prasidės Lietuvos futbolo taurės finalas, kuriame susitinka Kauno rajono „Hegelmann“ prieš Vilniaus „Žalgirį“.
Po rungtynių laukia šventinis koncertas: savo šou dovanos Marijonas Mikutavičius, Leon Somov, Justinas Jarutis, The Roop, Jessica Shy ir kiti.
Kadangi visi bilietai išpirkti, tiesioginę renginio transliaciją galima stebėti per LRT Plius kanalą.
Ragina vykti viešuoju transportu
Kauno stadiono atidarymo šventės svečiai raginami iš anksto planuotis kelionę viešuoju transportu. Tam Kaunas pristatė naujovę: į renginio bilieto kainą įskaičiuotas važiavimas miesto autobusais ir troleibusais. Jie tądien mieste kursuos gerokai intensyviau.
Be to, sekmadienio popietę stadiono link, į Sporto gatvės stotelę veš ir trys nauji maršrutai.
Nuosaviems automobiliams numatytos parkavimo vietos miesto centre. Įvažiavimas į Perkūno alėją bus griežtai apribotas.
Važiuosiantieji nuosavu transportu raginami naudotis Autobusų stoties (Vytauto pr. 24) ir Vienybės aikštės (Vienybės a. 1, įvažiavimas iš V.Putvinskio gatvės) požeminėmis parkavimo vietomis, taip pat Kauno „Akropolio“ (Karaliaus Mindaugo pr. 49) aikštele.
Palikti automobilius bus galima ir Tunelio gatvėje ties tvarkomu Dainų slėniu, o į kalną pakilti naujaisiais Ąžuolyno laiptais.
Šildoma veja ir atsarginių kėdės
S.Dariaus ir S.Girėno stadionas – didžiausias Lietuvoje ir tarp moderniausių Baltijos šalyse. Per didžiuosius koncertus ši erdvė talpins dukart daugiau žiūrovų – iki 30 tūkstančių žmonių.
Statant stadioną, vien monolitinio gelžbetonio sunaudota 11 tūkst. kub. m, surenkamų gelžbetonio gaminių – 3,5 tūkst. kub. m, metalo konstrukcijų – 1,5 tūkst. tonos.
Iš viso prie statybų prisidėjo iki 10 skirtingų įmonių specialistų. Vienu metu statybvietėje plušo net apie 300 darbuotojų.
Vykstant sporto renginiams aistruolius nuo atšiaurių oro sąlygų saugos tribūnas dengiantis stogas, o sportininkams bet kuriuo metų laiku reikiamas sąlygas aikštėje užtikrins automatiškai šildoma hibridinė žalioji veja: natūrali, atkeliavusi iš Anykščių, su dirbtinės „įsiuvais“ kas 2 centimetrus. Po „susiūta“ hibridine žalia veja išvedžiota net 33 km šildymo vamzdelių.
„Siuvimo“ darbus atliko specialistai iš Šveicarijos. Ji šildoma bei laistoma – įrengta 13 purkštukų. Vejos laistymas bus valdomas programėle.
Futbolo aikštę juosia bėgimo takams ir kitiems lengvosios atletikos sektoriams įrengta aukščiausios kokybės, Pasaulio lengvosios atletikos federacijos sertifikuota trisluoksnė granulių danga, maksimaliai mažinanti sportininkų traumų tikimybę.
Į akis krinta neįprasta – tamsiai pilka, bėgimo takų spalva. Manoma, kad žiūrovams ji sukuria savotišką optinę iliuziją, jog aikštė yra arčiau.
Įrengti ir disko bei kūjo metimo sektoriai, šuolio rungčių įrenginiai.
Dabar patogesnės ir vidaus patalpos – iš pagrindų atnaujinti persirengimo kambariai, sanitariniai mazgai ir kitos erdvės.
Erdvėje – du didžiuliai ekranai rezultatams ir transliacijoms.
Sporto ir muzikos renginius tamsiuoju paros metu apšvies daugiau kaip 400 prožektorių bei šviestuvų.
Stadiono statybos atsiėjo apie 43 mln. eurų.
Kauno savivaldybė yra paskelbusi ir stadiono bei šalia esančios Sporto halės koncesijos konkursą. Sudarius ilgalaikę 15 metų sutartį, istoriniai miesto objektai bus patikėti vienam operatoriui. Laikinai šiuos objektus prižiūri Kauno sporto mokykla „Startas“.