Pagal reglamento pakeitimą, kurį patvirtino savivaldybės taryba, klausimams nuo šiol bus skiriama 40 sekundžių vietoj buvusių 30-ies, o pasisakymams – 80 sekundžių vietoj buvusios minutės.
Pakeitimai atliekami po to, kai dėl pernelyg trumpų pasisakymų į teismus kreipėsi Vyriausybės atstovas, o šie patvirtino jo poziciją.
Vis dėlto tiek jis, tiek opozicinės Kauno miesto tarybos frakcijos teigia, jog pasisakymai pailginami nepakankamai.
Tėvynės sąjungos–Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos atstovas Jonas Koryzna ragino grįžti prie tvarkos, kuri buvo iki „Vieningam Kaunui“ pakeičiant tvarką ir sutrumpinant pasisakymų laiką.
Klausimų ir pasisakymų trukmė Kauno taryboje sutrumpinta 2015 metais, kai rinkimus pirmą kartą laimėjo verslininko Visvaldo Matijošaičio vadovaujamas judėjimas „Vieningas Kaunas“. Iki tol pasisakymams buvo skiriamos dvi minutės, o klausimams – minutė.
Opozicija antradienį kritikavo, kad valdantieji į svarstymą neįtraukė visų opozicinių frakcijų.
Demokratų frakcijos „Vardan Lietuvos“ seniūnė Edita Gudišauskienė vadino šį sprendimą cinišku ir teigė, jog frakcija dėl jo nebalsuos. Grėsme žodžio laisvei sprendimą pavadinusi politikė tvirtino, jog svarstys jį skųsti.
„Šiaip pasikalbėti galite ir po posėdžio, išėję lauke“, – replikavo Kauno meras V.Matijošaitis.
Tuo tarpu Kauno mero pavaduotojas Andrius Palionis pabrėžė, jog teismas nepasisakė, koks laiko apribojimas turėtų būti taikomas pasisakymams ir klausimams, palikęs tai kiekvienos savivaldybės individualiai interpretacijai.
Pasak jo, tarybos nariai jau yra išmokę užduoti konstruktyvius trumpus klausimus bei pasisakyti taip, kad laiko net ir lieka.
Vilniaus miesto tarybos reglamentas numato, kad klausimams skiriama minutė, o pasisakymams – dvi minutės.
Klaipėdos miesto tarybos reglamente klausimams taip pat numatyta minutė, o pasisakymams – trys minutės.