Kedžio pusseserė Sonata Žukauskienė atvirai dalijosi įtarimais apie D.Kedžio mirties priežastis. Jos manymu, Drąsius buvo atvežtas prie Kauno marių, pats jis neatėjo.
„Drąsiaus batai buvo švarutėliai. Apžiūrėjau ir įvykio vietoje, ir morge. Todėl netikiu versija, kad Drąsius atėjo prie Kauno marių į pelkyną ir išgėręs užspringo“, – įsitikinusi pusseserė.
Pusseserė atkreipė dėmesį ne tik į kraujosrūvas ant Kedžio veido ir ištinusią vieną galvos pusę. Jai pasirodė kiek keista, jog D.Kežio kūnas buvo staiga išgabentas į Vilnių, apie tai neįspėjus šeimos ir artimųjų. „Mes iš pradžių negalvojome apie smurto žymes, svarbu buvo atpažinti Drąsiaus kūną“, – aiškino pusseserė S.Žukauskienė.
Anot Sonatos, kitą rytą giminaičiai nusprendė važiuoti į morgą ir apžiūrėti kūną įdėmiau, galbūt net užfiksuoti kraujosrūvų, bet nustebo: kūno Kaune nebuvo, prokurorai apie tai neįspėjo.
Jai laidoje pritarė ir Algimantas Jasulaitis, VU VU MF Patologijos, teismo medicinos ir farmakologijos katedros docentas. Jo teigimu, skrodimą galima atlikti ir Balbieriškyje. O Kaune juo labiau pakanka specialistų. Laidos kūrėjai iškėlė versiją, kad galbūt reikėjo, kad kūną tirtų tie patys ekspertai, kurie nustatė ir Lietuvos saugumo karininko Vytauto Pociūno mirties priežastį: anot ekspertų, jis šlapinosi atsistojęs ant palangės ir iškrito pro Bresto viešbučio „Inturist“ langą.Mes iš pradžių negalvojome apie smurto žymes, svarbu buvo atpažinti Drąsiaus kūną.
Tas pats scenarijus: auka paverčiama padugne
Iš esmės abiem atvejais, anot R.Janutienės, pasikartoja tas pats scenarijus: auka paverčiama nelaimės kaltininku, žuvusiajam klijuojamos alkoholikų ir narkomanų etiketės.
Todėl V.Pociūno našlė Liudvika, net praėjus ketveriems metams, reikalauja ekshumacijos. Ji mano, kad 2 metrai po žeme gulintis kūnas slepia smurto įkalčius. Tai, anot teismo medicinos eksperto Antano Garmaus, liudija ir kai kurios dviprasmiškos ekspertų išvados.
Ekshumacijos galimybės neatmeta ir D.Kedžio sesuo Neringa Venckienė, jei Drąsius ir toliau būtų šmeižiamas.
„Kur buvo Kedys tarp prokuroro Palaimos skambučio šeimai ir mirties momento?“ – klausia R.Janutienė. Juk susidėjo daug keistų sutapimų: iš pradžių prokuroras skambina Kedžio mamai ir klausia, ar jos sūnui reikės advokato, iškart po to Andrius Ūsas atsisako valstybinės apsaugos. Galima tik įtarti, anot laidos kūrėjų, kad tuo metu jau buvo žinoma, kur yra Kedys. Arba dar blogiau – buvo žinoma, kas jį galbūt laiko užrakinęs (suprask – nukenksminęs).