Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti
2012 04 20

Kelių policijos pareigūnai ant tarnybinių automobilių klijuoja lipdukus „Aš neimu kyšio“

Penktadienį Lietuvos kelių policijos pareigūnai ant savo tarnybinių automobilių pradėjo klijuoti lipdukus, skelbiančius, kad jie neima kyšių. Policijos generalinis komisaras Saulius Skvernelis teigia, kad tai savanoriška pareigūnų akcija, lipdukų ant automobilio neužsiklijavę policininkai nebus baudžiami.
Kelių policininkas ant automobilio klijuoja lipduką „Aš neimu kyšio“
Kelių policininkas ant automobilio klijuoja lipduką „Aš neimu kyšio“ / Juliaus Kalinsko / 15min nuotr.

Idėja lipdukais pažymėti tarnybinius policijos automobilius kilo Vilniaus Lietuvos Tūkstantmečio Rotary klubo nariams. Klubo prezidentas Mindaugas Jusius teigia, kad pernai buvo pagaminta lipdukų „Aš neduodu kyšio“. Iš pradžių buvo pagaminta tūkstantis lipdukų, kuriuos Vilniaus gatvėse klubo nariai išplatino per pusantros valandos.

Pozityvi žmonių reakcija gerokai nustebino klubo narius. Akcija buvo išplėsta į kitus miestus. 20 tūkst. lipdukų buvo išplatinta per savaitę.

„Džiugu, kad ši iniciatyva toliau vystosi, tik kitomis formomis. Šį kartą – „Aš neimu kyšio“. Mes tikime, kad mūsų veiksmai atkreipia visuomenės dėmesį, sulaukia palaikymo. Tai įkvepia“, – sakė M.Jusius.

Policijos generalinis komisaras Saulius Skvernelis, kad lipdukų klijavimas ant tarnybinių automobilių yra daugiau socialinė akcija, skatinanti pareigūnus būti nepakantiems kyšiams. Tai turėtų atgrasinti ir vairuotojus.

„Kasdien suvestinėse mes matomi, kad kyšiai pareigūnams duodami nuolat. Ir tai nėra keliasdešimt litų. Siūloma tūkstančiais ir net po keliolika tūkstančių litų. Nors tarnybiniuose automobiliuose yra iškabinama informacija apie gresiančią atsakomybę, bandymai papirkti pareigūnus nesiliauja. Manome, kad vairuotojas matydamas ant policijos automobilio užklijuotą lipduką „Aš neimu kyšio“, matydamas policijos automobilio viduje kelis lipdukus, kad šiame automobilyje jau buvo vienas du ar penki kyšio davimo atvejai, jam tikrai neturėtų kilti noras rizikuoti“, – kalbėjo optimistiškai nusiteikęs S.Skvernelis.

Akcijoje pareigūnai dalyvauja savanoriškai. Nenorintys lipduko klijuoti ant automobilio pareigūnai, pasak policijos vadovo, persekiojami nebus.

„Jeigu ant automobilio nebus tokio lipduko, tai dar nereiškia, kad tam, pareigūnui galima duoti kyšį. Tiesiog tie pareigūnai gal nenori reklamuotis, gal jie nori tą darbą daryti kitu būdu. Kai akcija pasibaigs, metų pabaigoje, pareigūnai daugiausiai užfiksavę pažeidimų, bus Rotary klubo paskatinti. Ir paskatinti labai solidžiai. Aišku, ne pinigais“, – sakė policijos generalinis komisaras.

Lipdukus ant savo tarnybinių automobilių kol kas klijuoja tik kelių policijos patrulinė tarnyba. Lipdukai pagaminti privačių rėmėjų lėšomis.

S.Skvernelis pripažįsta, kad pareigūnų kyšininkavimas yra policijos problema.

„Nebūtų siūlančių, nebūtų ir imančių. Nebūtų imančių, nebūtų ir siūlančių. Mūsų tikslas padaryti taip, kad nebūtų ne tik imančių, bet mažėtų ir siūlančių. Tai juk abipusė problema. Pernai per visus metus 29 pareigūnams buvo pareikšti įtarimai dalyvavus korupcinėse veikose. Tai visos policijos statistika. Iš šio skaičiaus 15 pareigūnų dirbo viešojoje policijoje“, – sakė policijos vadovas.

VIDEO: Kelių policininkai ant tarnybinio automobilio klijuoja lipdukus

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Influencerė Paula Budrikaitė priėmė iššūkį „Atrakinome influencerio telefoną“ – ką pamatė gerbėjai?
Reklama
Antrasis kompiuterių gyvenimas: nebenaudojamą kompiuterį paverskite gera investicija naujam „MacBook“
Reklama
„Energus“ dviratininkų komandos įkūrėjas P.Šidlauskas: kiekvienas žmogus tiek sporte, tiek versle gali daugiau
Reklama
Visuomenės sveikatos krizė dėl vitamino D trūkumo: didėjanti problema tarp vaikų, suaugusiųjų ir senjorų