Kaišiadoryse gyvenantis Grigorijus – krovininio automobilio vairuotojas. Į Klaipėdą su kroviniu iš Švedijos jis parplaukė kovo 12-ąją. Viskas vyko įprastai – jokios kontrolės.
Karantine, nes elgėsi pagal taisykles
„Niekas netikrino. Niekas nieko neaiškino. Tiesiog eilinės procedūros. Nors dar prieš savaitę dėmesys buvo didesnis. Dalino ir lankstinukus“, – pasakojo pašnekovas.
Grįžęs į namus, perskaitė informaciją, kad grįžusiems reikia pasiskambinti trumpuoju numeriu 1808. Nors nejautė jokių simptomų jis įvykdė visus nurodymus – pasiėmė nedarbingumo lapelį dviem savaitėm ir užsidarė namuose.
„Aišku, atsarga nėra blogai. Tačiau pasirodo, kad pasielgiau kaip balta varna. Kolegos skambina ir klausia, ko nedirbu. Jie niekam nieko „neprisidavinėjo“ ir dirba sau toliau. O aš padaręs viską pagal taisykles sėdžiu namuose, nors ir nesergu“, – stebėjosi vyras.
Tiesa, jis paminėjo, kad pačiame kelte dezinfekcinio skysčio netrūksta. Jo yra ir laiptų aikštelėse.
Patikra kėlė stresą
Kitas keltu keliavęs lietuvis Nerijus pasakojo, kad grįždami iš Švedijos su draugais visos ilgos kelionės metu buvo užsidarę į kajutę. Darbuotojai kelionei baigiantis atnešė anketas užpildyti.
„Mes jas užpildėme kajutėje. Tada per garsiakalbius pranešė, kad reikia rinktis šešto denio salėje į patikrą. Nuėjome. O ten stovi visi keleiviai, kiti čia pat pildo anketas. Klausė, ar kas karščiuoja, keliems pamatavo temperatūrą. Ir viskas. Kam reikėjo visus į vieną erdvę sukviest? Ar nebuvo galima to padaryti tiesiog apėjus kajutes?“ – piktinosi pašnekovas.
Sekmadienį į Klaipėdos universitetinę ligoninę iš parplaukusio kelto išvežta karščiuojančių penkiolika asmenų. Yra duomenų, kad medikų pagalbos prireiks dar mažiausiai 3 asmenims, taip pat grįžtantiems į Klaipėdą keltu.
Keltų linijos kol kas nepraneša apie planus nutraukti reisus.