VRK sekmadienio posėdyje pripažino, kad balsai Šilutės apygardoje buvo perkami ne tik K.Komskiui, bet ir dar trims kandidatams. Tarp „trijų muškietininkų“ įvardintas laikinasis „Tvarkos ir teisingumo“ partijos pirmininkas Remigijus Žemaitaitis bei Vytautas Kamblevičius, po reitingavimo buvęs pirmu pretendentu į Seimo nario vietą, jei ji atsilaisvins.
Taip ir nutiko – V.Kamblevičius užima vietą, kurią VRK atėmė iš K.Komskio. Vis dėlto VRK laikosi pozicijos, kad laisvą Seimo nario vietą gaunantis politikas – tik aplinkybių auka. VRK pirmininko Zenono Vaigausko nuomone, V.Kamblevičius ir R.Žemaitaitis veikiausiai tapo dalimi priedangos mechanizmo, kuriuo siekta paslėpti balsų pirkimą K.Komskio naudai.
„Mūsų nuomone, skirtumas ten yra tikrai didžiulis. (....) Aš manau, kad čia grynai paprasčiausia technologija. Jie vietiniai yra arba pirmasis sąrašo numeris – populiariausias“, – žurnalistams sakė Z.Vaigauskas.
Jis pripažino, kad V.Kamblevičiui taip pat buvo perkami balsai, tačiau esą nėra įrodymų, kad jis balsų pirkime dalyvavo.
„Aš manau, kad ir Žemaitaitis buvo įrašytas grynai dėl kompanijos, tam, kad pridengtų balsų pirkimą. Kad nelabai demaskuotųsi būtent vienas asmuo, dėl kurio visa ta veika buvo daroma“, – teigė Z.Vaigauskas.
„Tvarkiečiai“ svarsto galimybę gelbėti K.Komskį
„Tvarkos ir teisingumo“ partijos atsakingasis sekretorius Almantas Petkus žurnalistams teigė esą patenkintas tuo, kad VRK nepašalino partijos sąrašo ar „trijų muškietininkų“. Ką partija darys dėl K.Komskio – jis kol kas nežino.
„Bandysime susivokti, kas čia įvyko, ir partijoje rytoj pradėsime diskusijas“, – sakė A.Petkus.
Anot jo, partija linkusi pritarti K.Komskio versijai, esą buvo vykdomas ne balsų pirkimas, o provokacija prieš „tvarkiečius“ ir K.Komskį.
„Kalbėjom, kad buvo provokacija“, – teigė A.Petkus.
Pasak jo, galimybės skųsti VRK sprendimą partija neatmeta.