Jis sakė, kad bet kokios reorganizacijos metu tyrimai atsiduria aklavietėje, jie sustotų pusmečiui, metams, o galbūt ir nepasiektų teismo. Dabar atliekama daug bendrų tyrimų su Latvija, Lenkijos pareigūnais. Tarnybos panaikinimas atsilieptų galbūt ir tarptautiniam prestižui.
Yra dvi svarbios funkcijos, kurias riekia vykdyti. Dabar draskyti arba naikinti tarnybą, manau, būtų neatsakinga, – LRT laidai „Laba diena, Lietuva“ pirmadienį sakė K.Jucevičius.
FNTT vadovas žadėjo, kad per artimiausius mėnesius bus baigti tyrimai dėl Vilniaus šilumos ūkio.
„Verslas tikrai turi lėšų tam, kad galėtų įtakoti kai kuriuos procesus“, – sakė K.Jucevičius, manydamas, kad reorganizacija gali būti susijusiais su tyrimais dėl šilumininkų. Jis taip paminėjo straipsnius spaudoje apie jį ir įvardijo kaip spaudimą jam, tarnybos prestižo menkinimą.
Kaip skelbta, Vyriausybė svarstys dėl galimos FNTT pertvarkos, sako premjeras Algirdas Butkevičius.
„Yra įstaigų optimizavimo modelis sukurtas, ir jis bus svarstomas Strateginiame komitete. Yra pasiūlyti trys variantai, iš tų trijų tikrai vienas bus pasirinktas“, – į klausimą dėl FNTT reorganizacijos žurnalistams Seime atsakė premjeras.
Dienraštis „Kauno diena“ pirmadienį pranešė, kad premjerą pasiekė Vidaus reikalų ministerijos atsakymas dėl FNTT galimos pertvarkos privalumų ir trūkumų.
Premjeras VRM prašė įvertinti, ar nevertėtų Specialiųjų tyrimų tarnybai (STT) perduoti pinigų plovimo ir teroristų finansavimo bei ES ir užsienio valstybių finansinės paramos lėšų neteisėto panaudojimo prevenciją, šių nusikalstamų veikų tyrimą.
Anot dienraščio šaltinio, premjerui pateiktuose vertinimuose konstatuota, kad perdavus minėtas funkcijas STT sumažėtų finansinių nusikaltimų, darančių didelę žalą valstybės biudžetui, atskleidimo ir ištyrimo efektyvumas.
VRM parengtose išvadose nurodoma ir antroji alternatyva, pasiūlyta ministrui pirmininkui – FNTT prijungimas prie STT, taip pat įvertinta galimybė palikti esamą padėtį. Pastarosios privalumai – jau sukurta teisinė bazė, vientisas nusikaltimų tyrimo mechanizmas, be to, būtų išsaugota baudžiamojo persekiojimo specializacija, išvengta gresiančio jos efektyvumo sumažėjimo ir žmogiškųjų išteklių praradimo.