„Susirinks visos derybinės grupės, ir tarsimės, kaip sudėlioti tas programines nuostatas“, – BNS sakė „valstiečių“ derybininkas Jonas Jarutis.
Praėjusią savaitę susitikę buvo Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos, Lietuvos socialdemokratų darbo partijos bei partijos „Tvarka ir teisingumas“ atstovai. Penktadienį prisidėti prie derybų dėl valdančiosios koalicijos nusprendė Lietuvos lenkų rinkimų akcijos-Krikščioniškų šeimų sąjungos nariai.
Tarp svarstomų siūlymų Vyriausybės programos priemonių planui – vaiko pinigų didinimas, didesnis savivaldybių finansavimas, gyventojų pajamų progresyvumo didinimas, tarėjų įteisinimas teismuose, tiesioginiai seniūnų rinkimai, 5 proc. pridėtinės vertės mokesčio (PVM) tarifas šviežiems maisto produktams, pagamintiems vietos žemės ūkyje, PVM mokėjimo perkėlimas į atsiskaitymo momentą, tėvystės-motinystės išmokų nustatymas 100 proc. algos pirmaisiais metais ir 75 proc. – antraisiais, nemokami vaistai senjorams, pirmą kartą įsidarbinusių asmenų iki 25 metų atleidimas nuo mokesčių ir kt.
Pasak J.Jaručio, trečiadienį, jeigu reikės, derybininkai dar kartą rinksis popiet ir kvies į susitikimą kai kuriuos ministrus.
Anot Seimo nario, ministrai įvertintų partijų pasiūlymų finansines galimybes.
Po prezidento rinkimų „valstiečiai“ ėmėsi iš naujo formuoti valdančiąją daugumą.
Jeigu koalicijos sutartį pasirašytų „valstiečiai“, „socialdarbiečiai“, „tvarkiečiai“ ir Lietuvos lenkų rinkimų akcija, tokia koalicija turėtų 77 balsus Seime.
Koalicijos memorandume numatyta, kad premjeru toliau turėtų dirbti Saulius Skvernelis, o Seimo pirmininko postas atitektų „socialdarbiečiams“. Susitarus dėl daugumos, būtų pertvarkomas Ministrų kabinetas.