Pasak Z.Shen, jo vadovaujama institucija bus atsakinga už tai, kad visa kinų bendruomenė Lietuvoje – nesvarbu, buvo išvykę į Kiniją, ar ne – sektų visų SAM reikalavimų.
„Palaikome ryšius su vietos gyventojais, jau esame jiems pranešę, kad atidžiai stebėtų savo būklę. Galiu pasakyti, kad jeigu jiems buvo leista grįžti į Lietuva, vadinasi, jie praėjo daug atidžių patikrinimų. Ir Kinijoje, ir kirsdami Europos Sąjungos sieną. Kita vertus, jie vis tiek turi atidžiai stebėti savo būklę – jeigu yra kokie simptomai, sekti ministerijos nustatytas taisykles ir skambinti greitajai pagalbai“, – kalbėjo Z.Shen.
Pasak viceministro A.Šešelgio, susitikime kinai kartu pasiūlė išversti ministerijai pavaldžių įstaigų informaciją į savo kalbą.
„Oro uostuose stenduose į kinų kalbą bus išversti tekstai“, – sakė ministras.
Anot ambasadoriaus, Lietuvoje šiuo metu yra per 500 nuolatinių Kinijos pilietybę turinčių gyventojų. Kartu skaičiuojama per 100 mokytis atvykstančių studentų. Jo tikinimu, dauguma jų nebuvo palikę šalies. Visgi vėliau prasitarė, kad nedidelė dalis buvo ir netoli regionų, kur virusas plačiai paplitęs.
„Kai kurie grįžo namo naujiems metams, dar mažiau jų – grįžo į infekuotas teritorijas. Didelė tikimybė, kad didžioji dalis Lietuvoje gyvenančių kinų nekelia jokio pavojaus“, – sakė Z.Shen.
Pasak jo, ambasada ryšį palaiko ir su studentu iš Kinijos, kuris, buvo manoma, atvyko iš infekcijos židinio Uhano. Tiesa, vėliau sveikatos specialistai 15min patikino, kad vaikinas yra sveikas ir atkeliavo ne iš koronaviruso užkrėstų teritorijų.
Pats ambasadorius Z.Shen sakė Kinijoje paskutinįsyk lankęsis lapkričio viduryje.
„Įtariat mane? – juokėsi pašnekovas. – Grįžau lapkričio viduryje iš savo atostogų. Gerokai prieš viruso pradžią. Ačiū labai, kad teiraujatės dėl mano sveikatos.
Tiesa, yra keletas ambasados darbuotojų, kurie planuoja sugrįžti šiuo metu – jiems bus taikomos tos pačios griežtos patikros priemonės.“
Taip pat ambasadorius patikino, kad nė iš vienos karantinu paskelbtos vietos Kinijoje išvykti nėra galimybės.