Taivaniečių atstovybė Lietuvoje 15min informavo, kad Taipėjaus maisto parodoje produkciją pristatė 25 gamintojai iš Lietuvos. Lietuvišką produkciją pastaruoju metu socialiniuose tinkluose aktyviai reklamavo Taivano valdžios atstovai.
Lietuvos verslas pastaruoju metu susiduria su sunkumais dėl Kinijos įvestų ribojimų – šios šalies muitinėse stringa Lietuvoje pagaminta produkcija.
Taivanas pristatomas kaip viena iš alternatyvių rinkų, tačiau verslininkai sako, kad galimybės joje yra ribotos. Lietuvos eksportas į Kiniją praėjusiais metais siekė 315,8 mln. eurų, į Taivaną – 19 mln. eurų.
Kinija diplomatinio spaudimo prieš Lietuvą ėmėsi, kai Lietuvos užsienio reikalų ministerija leido šalyje atidaryti Taivano atstovybę, naudojant Taivano vardą.
Oficialiai lietuviškai įstaiga vadinasi „Taivaniečių atstovybe", angliškai „Taiwanese representative office". Anot ekspertų, kinų kalba pavadinimas skamba kaip „Taivano atstovybė".
Lietuva – pirmoji šalis Europoje, leidusi tokį pavadinimą. Kitose Europos Sąjungos šalyse, JAV ir Britanijoje atstovybės veikia Taipėjaus vardu, taip pabrėžiant nepolitinį jų pobūdį. Lietuva atmetė Kinijos reikalavimus pervadinti atstovybę.
Komunistinė Kinijos valdžia prieštarauja Taivano pavadinimo naudojimui. Ji Taivaną laiko Kinijos dalimi ir neatmeta galimybės panaudoti jėgą, kad užsitikrintų salos kontrolę. Demokratiškai valdomas Taivanas pabrėžia, kad komunistinė Kinija niekada nevaldė salos ir neturi jokių teisių į ją, o dėl ateities turi nuspręsti patys taivaniečiai.