Patikrinimų metu daugiausiai nustatyta savikontrolės pažeidimų (21 %). Savikontrolės sistemų reikalavimus vangiai vykdė Vilniaus Vytenio gatvėje įsikūrusi „Xingcai“ kavinė, Šiaulių restoranas „Salingas“, sostinės kavinė „Kinų perlas“ (Konstitucijos pr. 16, Vilnius) ir kt.
Apie 11 % patikrinimų buvo užfiksuota technologijų nesilaikymo atvejų.
Neaiškios kilmės žaliavos ar produktai buvo nustatyti 10 % patikrinimų metu. Maisto produktų laikymo sąlygų pažeidimų ir tinkamumo vartoti terminų nesilaikymo atvejų buvo nustatyta 7 % patikrinimų.
Be to, inspektoriai nustatė, kad kai kuriose kavinėse buvo naudojamas netinkamas inventorius (9 %), trūko asmens higienos priemonių (8 %).
22 % patikrintų įmonių už nustatytus smulkesnius pažeidimus taikytos kitos nuobaudos – baudos ir įspėjimai.
„Kiniškų patiekalų įmonės priskiriamos prie vidutinės rizikos įmonių, ir tikrinamos dažniau, tačiau kelerių metų statistika rodo, kad pažeidimų jose nemažėja. Kiniškus patiekalus gaminančiose kavinėse dažniau nei kitur aptinkama neženklintų maisto produktų ir žaliavų, darbuotojai negali pateikti jų įsigijimo dokumentų.
Galbūt tai nulemia didelė personalo kaita ir skirtingas kitataučių darbuotojų požiūris į maisto tvarkymą, higienos reikalavimus“, – teigė Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos Maisto skyriaus vyriausiasis specialistas Algimantas Lipnickas.
Daugiausiai kinišką maistą gaminančių kavinių ir restoranų priskaičiuojama Vilniuje – 40, Kaune – 24, Klaipėdoje –23.