„Siūlymas būtų atsižvelgiant į tai, kokia situacija, ir kad susirgimų pasitaiko Seime, kitą antradienį rengti pirmą nuotolinį Seimo posėdį, labai atsargiai įvertinus projektų skaičių, neperkrauti. Tai būtų proga ir mūsų institucijai parodyti pavyzdį, kurio iš mūsų visuomenė tikisi“, – sakė Seimo pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen.
Antradieni rengiami nuotoliniai rytinis ir vakarinis plenariniai posėdžiai bus paskutiniai šios sesijos Seimo posėdžiai.
Ketvirtadienį Seimas dar rinksis į įprastą rytinį posėdį, o po pietų bus rengiamas simuliacinis posėdis. V.Čmilytė-Nielsen pažymėjo, kad simuliacinis posėdis – tik repeticija, jo metu nebus priimami galiojantys sprendimai.
Prie nuotolinio darbo parlamentas pereina dėl epidemiologinės situacijos šalyje ir vis pasitaikančių COVID-19 atvejų Seime.
Prieš pradėdami darbą nuotoliniu būdu parlamentarai privalės tapatybę patvirtinti naudodami mobilųjį elektroninį parašą arba „Smart-ID“ programėlę. Prieš kiekvieną balsavimą jie turės ir nusifotografuoti.
Gruodį priimtos Seimo statuto pataisos numato, kad nuotoliniai posėdžiai gali būti organizuojami Seimo valdybos sprendimu, kai šalyje įvedama nepaprastoji padėtis, paskelbiama ekstremalioji situacija ar karantinas ir Seimo nariai negali susirinkti į posėdį Seime nes „dėl objektyvių aplinkybių gali kilti pavojus Seimo narių sveikatai, gyvybei“.
Nuotoliniai posėdžiai, kaip ir įprasti, bus transliuojami Seimo interneto svetainėje, o jų vaizdo ir garso įrašai išsaugomi.
Parlamento vadovybė nusprendė nuotoliniam Seimo darbui organizuoti kol kas naudoti „Microsoft Teams“ platformą.