Už tokį įstatymo projektą balsavo 61 parlamentaras, prieš buvo 9, o susilaikė 21 parlamentaras.
Projektą ketvirtadienį pristatęs Seimo Socialinių reikalų ir darbo komiteto pirmininkas Rimantas Jonas Dagys tikino, kad toks sprendimas yra geriausias ir mamoms, ir valstybei. Pasak jo, jei Seimas būtų nusprendęs eiti lengviausiu keliu, būtų nusprendęs ne teikti tokį projektą, o pratęsęs išmokas sumažinusio laikinojo įstatymo galiojimą.
„Nėra iš kur paimti daugiau pinigų“, – pripažino R.J.Dagys.
Jo skaičiavimais, minimali motinystės (tėvystės) išmoka kitąmet didės 110 litų, didžiausia – 83 litais. Anksčiau Vyriausybė planavo motinystės išmokų lubas pakelti nuo 4 680 iki 5 952 litų. Nepakėlus draudžiamųjų pajamų, maksimali išmoka padidės ne maždaug 1 300 Lt, o 82 Lt.
Sprendimas didinti išmokas mažiau nei planuota, ministerijos skaičiavimais, „Sodros“ biudžete sutaupys apie 40 mln. litų.
Savo ruožtu projektams prieštaraujantys parlamentarai kaltino konservatorius išmokų plokštinimu, kai didesnes įmokas „Sodrai“ mokantys asmenys turėtų gauti ir didesnes išmokas.
Tuo pačiu principu kaip motinystės išmokas ketvirtadienį Seimas nusprendė mažiau ir ligos bei nelaimingų atsitikimų atveju „Sodros“ mokamas išmokas.
Už tokį įstatymą pasisakė 55 parlamentarai, prieš buvo 9 Seimo nariai, dar 24 susilaikė.