Pristatydamas kitų metų naujoves socialinėje srityje D.Jankauskas sakė, kad nuo kitų metų pradedama socialinės piniginės paramos sistemos pertvarka, kurios tikslas – skatinti žmones dirbti, o ne gyventi iš pašalpų. Todėl bus griežtinamas paramos skyrimas ir nelegalaus darbo kontrolė.
Nuo kitų metų piniginė parama nepasiturintiems bus teikiama kaip valstybinė, be to, penkiose savivaldybėse, kurios dalyvaus bandomajame projekte, savarankiška skirstys savivaldybės. Nauja tvarka bus išbandyta Akmenės, Šilalės, Panevėžio, Radviliškio ir Raseinių rajonų savivaldybėse.
„Remiantis jų patirtimi, bus koreguojami tolesni veiksmai. Juk būtent bendruomenės, nevyriausybinės organizacijos, seniūnai, seniūnaičiai geriausiai žino savo teritorijoje gyvenančių šeimų materialinę situaciją“, – sakė jis.
Nuo kitų metų taip pat planuojama didinti socialinių darbuotojų atlyginimus. 7,5 tūkst. socialinį darbą dirbančių žmonių algos turėtų augti vidutiniškai 10 proc.
Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos duomenimis, dabar socialinių darbuotojų vidutinis atlyginimas iki mokesčių siekia 1445 Lt, jų padėjėjų – 1005 Lt.
„Sodros“ skolininkai mokės palūkanas
Nuo kitų metų pensininkai gaus prieškrizinio lygio pensijas, tačiau lieka sumažintos valstybinės pensijos, rentos. Beje, kitais metais pradeda ilgėti ir pensinis amžius. Moterims jis ilgės ketveriais, vyrams – dvejais mėnesiais.
Kaip ketvirtadienį sakė „Sodros“ direktorius Mindaugas Sinkevičius, kitąmet planuojama „Sodros“ biudžeto skylė – 2,3 mlrd. Lt. Nuo kitų metų už laiku nesumokėtų įmokų, delspinigių ir baudų skolos sumokėjimo atidėjimo laikotarpį bus skaičiuojamos 0,01 proc. palūkanos už kiekvieną atidėtą dieną.
M.Sinkevičius pripažino, kad palūkanų skaičiavimas didelio efekto „Sodros“ biudžetui neturės. Preliminariais skaičiavimais, tai per metus padėtų surinkti vos 1 mln. Lt. „Didelės įtakos tai nepadarys, bet reglamentuos mūsų santykius, galbūt veiks prevenciškai. Kol nėra palūkanų už atidėjimą, neaišku, ar kai kurios įmonės tuo nepiktnaudžiauja, galbūt labiau pasistengusios jos galėtų sumokėti tas įmokas“, – kalbėjo jis.
Susitikime su žurnalistais dalyvavęs Darbo biržos vadovas Vidas Šlekaitis teigė, kad nedarbas šiais metais sumažėjo 4 proc., be to, tikimasi, kad kitų metų pabaigoje bus apie 200 tūkst. bedarbių.
„Kitais metais tęsime pradėtą reformą, įdiegsime naują klientų aptarnavimo modelį, viešosios paslaugos bus perkeltos į internetą“, – sakė jis.