Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti
2010 12 02

KK2: kaip Lietuvą valdo naujoji mafija?

Lietuvą valdo mafija! Ar galima šitaip apibūdinti mūsų šalį valdančias politines verslo struktūras? Ypač grupes asmenų, sutūpusias aukščiausiuose valdžios sluoksniuose? Politologas Alvydas Medalinskas teigia, jog šios organizuotos grupuotės imituoja skaidrią veiklą. Šie nusikaltėliai vadinami „švariais“ nusikaltėliais.
Pinigai
Pinigai / Tomo Urbelionio/BFL nuotr.

Kaip susiformavo šios organizacijos, savo rankose sukaupusios nežabotą galią: pinigus, valdžią bei nebaudžiamumą? Susiformavo jos „lesyklėlių“ dėka, mat kiekviena partija turi vadinamą savo auksinę „lesyklėlę“. „Lesyklėlės“, visų pirma,  tai milžiniškus pelnus nešančios įmonės, maitinančios partijas bei jų vadovybę. Partijos šias „lesyklėles“ pasidalijusios. Viena partija lesa iš vendens tiekimo įmonių. Kita – iš kelininkų. Trečia – iš energetikų.  Ketvirta – iš statybų.

Tačiau partijų „lesyklėlėms“ lesalo iš valstybinių įmonių nepakanka, todėl yra sugalvojami specialūs projektai, valstybės užsakymai, per kuriuos „išpompuojami“ pinigai „lesyklėlių“ šeimininkų apetitams patenkinti. Trumpiau tariant – pinigams pavogti. Tačiau tam, kad galėtum lesti iš „lesyklos“, reikia ją užimti –  laimėti rinkimus ir pastatyti strateginiuose postuose savo žmones.

Lietuvoje laimingai prie „lesyklų“ sutūpę gyvena maždaug šimtas tūkstančių lesyklų gyventojų, kitoje Lietuvoje – daugiau nei du milijonai skurdžių. Jei rinkimuose vėl išsirinksime partinę  - oligarchinę, mafijinę nomenklatūrą, nusivylę žmonės paliks savo tėvynę... Iš „lesyklų“ turi lesti net tik privelegijuotieji. Turi leisti visa Lietuva, nes kitaip nebeliks  nei darbuotojų, nei mokesčių mokėtojų. Neliks Lietuvos...

Kaip Lietuvą valdo naujoji mafija? Šiandien 19.10 val.  „KK2“ su Ugne Skonsmanaite ir Tomu Ališausku tik per LNK.
 

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Netikėtai didelis gyventojų susidomėjimas naujomis, efektyviomis šildymo priemonėmis ir dotacijomis
Reklama
85 proc. gėdijasi nešioti klausos aparatus: sprendimai, kaip įveikti šią stigmą
Reklama
Trys „Spiečiai“ – trys regioninių verslų sėkmės istorijos: verslo plėtrą paskatino bendradarbystės centro programos
Reklama
Beveik trečdalis kauniečių planuoja įsigyti būstą: kas svarbiausia renkantis namus?