Pas Klaipėdos merą Vytautą Grubliauską viešėjusi Jūrų muziejaus direktorė Olga Žalienė gavo užtikrintą atsakymą: ilgus metus Karinėms jūrų pajėgoms tarnavęs, dėl moralinio nusidėvėjimo nurašomas minų paieškų laivas „Sūduvis“ bus išsaugotas.
1958-aisiais Vokietijoje statytas braziliško ąžuolo laivas su nemagnetinio metalo detalėmis baigė savo misiją. Dar šiais metais Baltijos pakrantėje minų ieškojęs „Sūduvis“ – puikios būklės, tačiau technine prasme moraliai pasenęs.
Karinių jūrų pajėgų atstovai pasiūlė laivą išsaugoti. Šį siūlymą išgirdo Jūrų muziejus. Iki šiol ekspozicijoje nebuvo nė vieno karinio laivo. „Sūduvį“ siūloma ir toliau laikyti vandenyje, paversti jį lankytinu objektu. Tokiai pozicijai pritarė ir Krašto apsaugos ministerija.
„Šio laivo išsaugojimas būtų tarsi duoklė Lietuvai kaip jūrinei valstybei. Nepamirškime, kad mieste ugdome jūrų kadetus. Taip pat jaučiamas poreikis čia įkurti muziejų, turėti edukacinius užsiėmimus. Galbūt atsirastų erdvė renginiams“, – tikino Klaipėdos meras V.Grubliauskas.
Tačiau jis buvo atsargus svarstydamas, kurioje vietoje galėtų „Sūduvis“ stovėti.
Jūrų muziejaus direktorė Olga Žalienė vylėsi, jog per sausį paaiškės vieta, kuri tenkintų visus.
„Pats laivas, vien dėl jo konstrukcijos, technologijų, jau – paminklas. Tai buvo vienas pirmųjų laivų sugrąžinus Lietuvai nepriklausomybę. Mane stebina, kad jis iš tiesų tokios puikios būklės, nepaisant to, kad jam – per šešiasdešimt. Išlikusios autentiškos žalvario detalės, kurias norime išsaugoti. Norime turėti tokį laivą, jog atrodytų tarsi dar vakar juo buvo plaukiojama“, – kalbėjo muziejaus direktorė.
Ji priminė, kad dar tarpukariu Klaipėdą puošdavo Danės upėje prišvartuotas karinis laivas „Prezidentas Smetona“. Drauge jis atliko ir reprezentacinę funkciją.