2022 10 21

Klaipėda įvertinta už proveržį vystant žaliąją infrastruktūrą

Transporto inovacijų forume vykusiuose „Žaliojo susiekimo apdovanojimuose“ Klaipėda įvertinta už didžiausią proveržį vystant žaliąją infrastruktūrą. Klaipėdos savivaldybei apdovanojimas skirtas už keleivinio vandens transporto skatinimą – įgyvendinamą iniciatyvą Danės upę išnaudoti keleivių pervežimui. Ateinančiais metais, šiltuoju sezonu, šiuo vandens keliu reguliariais reisais jau kursuos elektra varomas katamaranas-autobusas.

„Tai yra puikus kooperacijos pavyzdys su verslu ir inovatyvus sprendimas įveiklinant mūsų upes. Tai, ką galime padaryti kiekviename Lietuvos mieste,“ – sako susisiekimo viceministras Mindaugas Tarnauskas.

Organizatorių nuotr./Vytautas Grubliauskas Jūros šventėje
Organizatorių nuotr./Vytautas Grubliauskas Jūros šventėje

Anot Klaipėdos mero Vytauto Grubliausko, šis apdovanojimas, kuriuo išskirtinai pagerbta Klaipėda, tai didžiulis šaunios idėjos, kuri uostamiestyje įgyvendinama, įvertinimas, o tuo pačiu – ir didžiulis pasitikėjimo, kad Klaipėda nesustos šiame kelyje, kreditas.

Įgyvendinami itin ambicingą mėlynojo proveržio strategiją, koja kojon žengiame žaliojo viešojo transporto keliu.

„Įgyvendinami itin ambicingą mėlynojo proveržio strategiją, koja kojon žengiame žaliojo viešojo transporto keliu – ne tik filosofijos, bet ir prasmingo jos įgyvendinimo praktikos.

Džiaugdamiesi ir didžiuodamiesi Klaipėdos gatvėmis metus jau kursuojančiais būtent Klaipėdoje sukurtais elektriniais autobusais, šiltąjį sezoną pasitiksime jau ir su Danės upe kursuojančiais elektra varomais vandens autobusais, kurie neturi adekvačių analogų visoje šalyje”, – sako Klaipėdos meras.

Aurelijos Jašinskienės/15min.lt nuotr./Po Danės upę plaukioja elektrinis autobusas, talpinantis 12 žmonių. Viliamasi, kad kitą vasarą jis galės plaukioti reguliariu kursu.
Aurelijos Jašinskienės/15min.lt nuotr./Po Danės upę plaukioja elektrinis autobusas, talpinantis 12 žmonių. Viliamasi, kad kitą vasarą jis galės plaukioti reguliariu kursu.

Dar 2018 m. pramoginiams pasiplaukiojimams elektrinius laivus pradėjęs statyti vandens transporto entuziastas Tomas Vėlius sukūrė startuolį „Popa Boat“. Miesto savivaldybės valdomos transporto bendrovės „Klaipėdos autobusų parkas“ vadovai įžvelgė idėjos potencialą ir tapo startuolio akcininku bei partneriu. Suvienijus pajėgas buvo sukurtas elektra varomas katamaranas-autobusas.

Miesto savivaldybė, palaikydama ekologiško transporto kūrėjų iniciatyvą, įpareigojo savo valdomas įmones uždegti žalią šviesą Lietuvoje analogų neturinčiam projektui.

Keleivių pervežimus koordinuojanti viešoji įstaiga ,,Klaipėdos keleivinis transportas“ paskelbė tarptautinį viešojo pirkimo konkursą vandens autobuso maršruto aptarnavimui Danės upėje. O keleivių pervežimui ir katamarano įkrovai būtiną infrastruktūrą sukurti patikėta kitai savivaldybės įmonei – biudžetinei įstaigai „Klaipėdos paplūdimiai”, kuri rūpinasi penkių stotelių vandens autobusų keleiviams įrengimu. Stotelės numatytos prie tilto į Tauralaukį, prie Botanikos sodo, Žolynų gatvės, Danės vingio, prie tilto Liepų gatvėje. Senamiestyje jau anksčiau įrengta stacionari prieplauka tarp „Meridiano” ir įplaukos į Jono kalnelio įlanką.

Pagal pasirašytą sutartį vandens transporto maršrutą aptarnaus UAB „Klaipėdos autobusų parkas“, didžiausia Vakarų Lietuvoje keleivinio transporto bendrovė. 8 km maršrutu plauks 2 vandens autobusai.

8 km maršrutu plauks 2 vandens autobusai.

„Mūsų bendrovės strategijoje numatyta mieste vystyti ekologišką keleivinį transportą, kurti elektrinių transporto priemonių įkrovos infrastruktūrą. Tad laivo–elektrinio katamarano idėja sutampa su mūsų tikslais, praplečia teikiamų paslaugų spektrą. Patiems įdomu, koks bus šio sumanymo rezultatas. Žvelgiant į Olandijos, Danijos patirtį, kur toks transportas yra itin populiarus tarp turistų, neabejoju, kad ir mes rasime naują verslo nišą, o tuo pačiu suteiksime malonių akimirkų klaipėdiečiams bei miesto svečiams“, – sako Vaidas Ramanauskas, UAB „Klaipėdos autobusų parkas“ generalinis direktorius.

Klaipėdos mokslo ir technologijų parko verslo inkubatoriuje sukurtas katamaranas gali plukdyti 12 asmenų, viena vieta pritaikyta neįgaliesiems. Laivo ilgis – 10,6 m, greitis – 11-13 km/val. Įkrautas elektrinis laivas gali plaukti 6-7 valandas ir įveikti apie 80 km.

„Žaliojo susisiekimo apdovanojimus“ organizuoja Susisiekimo ministerija bei „Lietuvos geležinkeliai“ (LTG), didžiausias dėmesys skiriamas susisiekimo sprendimams, skatinantiems tvaresnį žmonių ir prekių judėjimą.

VIDEO: Klaipėda įvertinta už proveržį vystant žaliąją infrastruktūrą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų
Reklama
Išskirtinės „Lidl“ ir „Maisto banko“ kalėdinės akcijos metu buvo paaukota produktų už daugiau nei 75 tūkst. eurų
Akiratyje – žiniasklaida: tradicinės žiniasklaidos ateitis