„World Press Photo“ paroda. Apsilankykite
Bilietai
2020 11 18

Klaipėda planuoja, kur dėti Covid-19 ligonius: situacija mieste grėsminga

Covid-19 situacija Klaipėdoje tampa grėsminga. Tai trečia savivaldybė pagal sergančiųjų skaičių, tenkančių 100 tūkst. gyventojų. Trečiadienį uostamiestyje posėdžiavo Ekstremalių situacijų komisija. Ligoninių vadovai dėliojo, kur ir kiek gali padidinti lovų skaičių tokiems ligoniams priimti. Nerimą kelia ir didėjantis ligoninių personalo sergamumas.
Klaipėdos universitetinė ligoninė
Klaipėdos universitetinė ligoninė / J. Andriejauskaitės / 15min nuotr.

„Situacija tampa grėsminga. Rezultatai neramina, sergančiųjų skaičius auga. Norime išsiaiškinti, kokios galimybės“, – trečiadienį sakė Klaipėdos miesto savivaldybės administracijos direktorius Gintaras Neniškis.

Nuotoliniu būdu posėdžiavęs miesto meras, savivaldybės ir ligoninių atstovai dėliojo, kaip bus paskirstomi ligoniai, kokios galimybės padidinti lovų skaičių COVID-19 ligoniams, ar esama laisvų pastatų, kurie galėtų būti atlaisvinti esant būtinybei ir paskirti koronavirusu infekuotiems ligoniams.

J. Andriejauskaitės / 15min nuotr./Vinsas Janušonis
J. Andriejauskaitės / 15min nuotr./Vinsas Janušonis

Kaip trečiadienį sakė Klaipėdos universitetinės ligoninės, kuri yra pagrindinė gydanti tokius pacientus, vadovas Vinsas Janušonis, šiuo metu įstaigoje gydoma 115 pacientų, iš jų 15 yra reanimacijoje, 12 reikia plaučių ventiliacijos. Viso ligoninėje yra 120 lovų COVID-19 ligoniams.

„Mes galėtumėme padidinti iki 150, dar 30 lovų išskleisti per kelias dienas pagal pasiruošimą. Didžiausia problema su reanimacijos skyriumi, jis pas mus yra praktiškai maksimumas, daugiau 18 ligonių negalime paimti, turi įsijungti rezervinė ligoninė – Respublikinė ligoninė“, – kalbėjo V.Janušonis.

Kaip informavo vadovas, įstaigoje koronavirusas yra palietęs 21 mediką. Situacija nėra kritiška, tačiau problemų kyla, nes reikia ieškoti kas juos pakeis.

Per didelė našta

Klaipėdos Respublikinės ligoninės direktoriaus pavaduotojas Zigmas Juzumas teigė, jog pagal numatytą planą ligoninė negali įgyvendinti jai numatomos plėtros, tiek lovų tiesiog fiziškai neįmanoma papildomai pastatyti.

„Nesinorėtų nuskambėti, kaip nesutinkantys ir prieštaraujantys, atsisakantys pagalbos medikai. Mes visi suprantame, kad planą reikia paruošti, bet planas turi būti realus, o ne popierinis planas, kuris neveiktų ir negaliotų. Norime ir bandome kreiptis į ekstremalių situacijų komisiją ir ministeriją – jis turi būti kiek įmanoma realesnis.

Direktoriaus teigimu, realiai ligoninė gali įsteigti 80 lovų, bet ne numatomas 125. Tokių planų įgyvendinti neįmanoma ir to nereiktų vertinti, kaip sabotažo.

Situacija ligoninėje yra tikrai įtempta. Diskutuojam apie Respublikinę ligoninę, bet ne visi įsivaizduoja ir žino mūsų dislokaciją. Ligoninė išdėliota per keletą filialų, juose vykdoma veikla – psichiatrijos skyriuje yra nemažai ligonių, tuberkuliozės filiale turime 58 ligonius, kuriuos galėjome išleisti namo, išleidome, kurie gali būt gydomi ambulatoriškai. Kitas filialas – Skuode. Suminis skaičius susidaro, atrodo, didžiulis. Ligoninė, centrinė, turime 293 lovas. Šiandien teikiame visą skubią pagalbą 3 paras per savaitę, vežami ligoniai. Skamba, kad lyg mes lengvesnius gydome. Iš tikrųjų daug ligonių per parą – po 140-150, kuriems reikia universalios pagalbos, ją mes teikiame. Pirmadienį buvo 45 ligoniai, kuriems nustatytas COVID, 11 paguldyti. Šiandien sistemoje turime 83 COVID-19 ligonius, trys reanimacijoj, vienas naktį numirė. Du intubuoti ligoniai yra“, – situaciją dėstė pavaduotojas.

Pagal buvusius planus ligoninė buvo paruošusi 40 lovų su deguonimi. Vakar paruošta dar 12 lovų, viso esama 52 lovos.

Jo teigimu, realiai ligoninė gali įsteigti 80 lovų, bet ne numatomas 125. Tokių planų įgyvendinti neįmanoma ir to nereiktų vertinti, kaip sabotažo.

Net 163 darbuotojai yra izoliacijoje, vieni serga, kiti turi nedarbingumą dėl kitų priežasčių.

„Tai didžiulis skaičius, nes yra keletas proveržių, yra kontaktiniai asmenys iš aplinkos, kai kurie iš židinių. Turime tokią situaciją. Formuojame kolektyvą iš skirtingų padalinių, poliklinikų, iš tuberkuliozės ligoninės perkelti gydytojai ir slaugytojos“, – pasakojo jis.

Kurs vietas Palangoje

Jūrininkų ligoninės vadovas Jonas Sąlyga neslėpė, jog situacija kasdien vis sudėtingesnė. Serga 35 darbuotojai, iš jų 4 gydytojai ir 23 slaugytojos, kiti yra saviizoliacijoje.

Algirdo Venskaus nuotr./Jonas Sąlyga
Algirdo Venskaus nuotr./Jonas Sąlyga

Ši ligoninė yra pagrindinė regione, priimanti insulto ar infarkto ištiktus pacientus. Tam ketinama įsteigti papildomas 50 lovų.

J. Sąlyga patikino, jog aštuonios lovos gali būti paruoštos intensyvios terapijos skyriuje ir gali pradėti teikti paslaugas bet kada.

Dar vieną padalinį ligoninė turi Palangoje. Derinama su kurorto savivaldybe, planuojama įsteigti 50 papildomų lovų.

„Man atrodo, kad didelės problemos nebus“, – sakė J. Sąlyga.

Klaipėdos vaikų ligoninė turi 40 vietų, kuriose teikiamas deguonis. Nerimaujama, jog sulaukus daug sergančiųjų nepakaks personalo, nes yra keturi specialistai, kurie gali dirbti su ligoniniais reanimacijoje. Jei jiems kas nutiktų, darbas taptų sudėtingas.

Nacionalinio visuomenės sveikatos centro Klaipėdos departamento vadovas Raimundas Grigaliūnas išreiškė nerimą, jog ne visos įstaigos laikosi nurodymų dėl personalo formavimo – medikai dirba per kelis skyrius, ne visur suformuotos komandos.

„Reiktų prie lovų plano ir kur, koks personalas bus, kaip bus užtikrintas darbas ir režimas, kad nebūtų paskui taip, kad padirbėjęs grįš į kitą įstaigą, kad nebūtų išplitimo“, – sakė R.Grigaliūnas.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Kelionių ekspertė atskleidė, kodėl šeimoms verta rinktis slidinėjimą kalnuose: priežasčių labai daug
Reklama
Įspūdžiais dalinasi „Teleloto“ Aukso puodo laimėtojai: atsiriekti milijono dalį dar spėsite ir jūs
Reklama
Influencerė Paula Budrikaitė priėmė iššūkį „Atrakinome influencerio telefoną“ – ką pamatė gerbėjai?
Reklama
Antrasis kompiuterių gyvenimas: nebenaudojamą kompiuterį paverskite gera investicija naujam „MacBook“