Dienraštis „Vakarų ekspresas“ domisi, kokių lengvatų galima tikėtis į Kuršių neriją vystant elektromobiliu. Pernai priimtas sprendimas tokiu transportu atvykusius poilsiautojus atleisti nuo ekologijos mokesčio.
Netrukus elektromobilių vairuotojai gali sulaukti nuolaidų ir iš Klaipėdos keldamiesi į pusiasalį keltais. Svarstoma elektra varomas transporto priemones per marias plukdyti nemokamai, o pačioje Neringoje netrukus bus įrengtos kelios elektros krovimo stotelės. Kurorto savivaldybės administracija svarsto savo darbuotojus ilgainiui aprūpinti elektromobiliais, o Klaipėdos pusėje braižo tokių transporto priemonių nuomos punkto viziją.
„Galbūt šitaip paskatintume ir dar vienos verslo šakos atsiradimą – elektromobilių nuomą Klaipėdoje. Mums labai svarbu, kad Neringoje važinėtų kuo daugiau ekologiškų transporto priemonių. Manau, kad ir Kuršių nerijos nacionalinio parko direkcija galėtų rodyti gerą pavyzdį ir, užuot mauroję su visureigiais, galėtų įsigyti elektromobilių“, – dienraščiui pasakojo Neringos meras Darius Jasaitis.
O dienraštis „Klaipėda“ rašo, kaip ketinama saugoti ne gamtą, bet istorinį paveldą. Kultūros paveldo departamentas išreiškė susirūpinimą istorine Klaipėdos dalimi. Netrukus prieš imantis ką nors statyti reikės archeologinių tyrimų bei įrodymų, kad reikia būtent naujo, o ne istorinio statinio restauracijos.
Tokią tvarką numato naujai parengta Klaipėdos senamiesčio plano koncepcija. Šis dokumentas esą padės išsaugoti svarbiausias miesto vietas. Tačiau paveldosaugininkų planai kaip mat sukėlė savivaldybės pareigūnų ir centrinėje mieto dalyje veiklą planuojančių vykdyti verslininkų nuogąstavimų dėl papildomų kliūčių statyboms.
„Tai tikrai nėra baubas. Paveldosauga nėra ta sritis, kuri nori miestą padaryti muziejumi ir neleisti žmonėms gyventi“, – dienraštį patikino Kultūros paveldo departamento direktoriaus pavaduotojas Algimantas Degutis.