Istorijos mokytojas Ignas Kasparas pasakojo, tragediją lemiančios žinios iš Ukrainos jį pasiekė ankstyvą rytą. Vėliau su mokiniais vyko į Kauną, tačiau neturėjo jokios abejonės, kad grįžęs į Klaipėdą, eis į Atgimimo aikštę ir išreikš savo palaikymą.
Jūrinio sektoriaus darbuotojų rengimo centre dirbantis pedagogas teigė, kad spėjo ir su mokiniais pasikalbėti. Šie, dauguma jau sulaukę pilnametystės, atrodė nusiteikę ryžtingai, jei reikės pasiruošę ginti savo krašto.
„Taip, Lietuvoje aš jaučiuosi saugus, priklausome NATO, Europos Sąjungai“, – kalbėjo jis.
Į Atgimimo aikštę atėjo ir neseniai Klaipėdos tarptautiniame LCC universitete studijas pradėjęs ukrainietis Andrejus Puchtajevičius.
„Kalbėjausi su tėvais. Jie kalba ramiai, matyt, nenori manęs jaudinti. Aš taip suprantu. Kalbėjome apie bunkerius, kur slėptųsi, jei reikėtų. Aš norėčiau grįžti į Ukrainą, palaikyti savo šeimą, tačiau dabar tai nėra įmanoma: oro uostai uždaryti. Nei į Ukrainą, nei iš jos“, – kalbėjo studentas.
Palaikyti Ukrainos atėjo ir daugiau studentų.
Rusakalbių šeimoje gimusi Anastasija Moisejeva teigė, kad negalima nereaguoti į vykstančius įvykius.
„Mums labai liūdna matyti, ką daro Rusijos valdžia. Nes mes turime giminių Rusijoje. Tiesiog skauda širdis“, – pasakojo 22-ejų studentė.
„Su Ukraina jokių ryšių neturiu, bet šįryt teko anksti pabusti. Nerimas. Nuo kokių pusę septynių ryto. Tokia padėtis, kokia yra, skatina ateiti. Yra ir kitų būdų prisidėti – finansinių. Ta žinia labai sukrėtė“, – 15min teigė klaipėdietis Mantas Saltikovas.
Viena pirmųjų į palaikymo akciją atėjo Irena Petrulionienė, Klaipėdos miesto ukrainiečių kultūros ir folkloro klubo vadovė. Skaičiuojama, kad beveik Klaipėdoje gyvena beveik 3 tūkst. ukrainiečių. Dalis jų jau pranešė priimsiantys į savo namus ir nuo karo bėgančius ukrainiečius.
Skaičiuojama, kad Klaipėdoje į palaikymo akciją Ukrainos gyventojams atėjo apie tūkstantis žmonių.
Rusija užpuolė Ukrainą ankstyvą ketvirtadienio rytą. Visas naujienas apie situaciją Ukrainoje skaitykite čia.