Pasak Klaipėdos universitetinės ligoninės vyriausiojo gydytojo Vinso Janušonio, šioje ligoninėje pernai gimė apie 3 500 kūdikių, šiemet šis skaičius bus didesnis. Uostamiestyje ši ligoninė yra vienintelė, kurioje priimamos gimdyvės.
„Buvo atvejų, kai vaikas buvo paliktas prie priimamojo, po laiptais, buvo ir kitur mieste“, – pasakojo V.Janušonis. Jis vylėsi, kad nemylimus kūdikius motinos paliks civilizuotai – atneš į gyvybės langelį, kur jie bus saugūs.
Langelyje įvesta signalizacija, vos jį atidarius užsidega šviesa, palikus kūdikį įsijungs šiluma ir personalas iškart gaus signalą“, – pasakojo vyriausiasis gydytojas.
Gyvybės langelio iniciatorius, vidaus reikalų ministras Raimundas Palaitis džiaugėsi, kad po trejų metų diskusijų Lietuvoje steigiami pirmieji gyvybės langeliai. „Skaičiuoti, ar tai brangu, naudinga, nelabai derėtų. Juk kiekviena gyvybė yra neįkainojama. Skaičiuojama, kad kasmet nužudoma nuo 6 iki 9 kūdikių“, – sakė ministras.
Atidaryti gyvybės langelį pastate, kur veikia akušerijos skyriai, pasak V.Janušonio, kainavo simboliškai – apie 4 000 litų, dalį sumos padengs R.Palaitis iš asmeninių lėšų. „Šio langelio išlaikymas nieko nekainuos, patalpas turime, medikų – taip pat, o ir atidarymas, galima sakyti, nekainavo nieko“, – teigė vyriausiasis gydytojas.
Gyvybės langelio atidarymą Klaipėdoje palaimino klebonas Vilius Viktoravičius, teigdamas, kad jei nors vienas vaikelis bus išgelbėtas, tai bus labai džiugu.
Vos atidarius gyvybės langelį medikai pademonstravo, kaip bus galima palikti kūdikį. Mama apsimetusi medikė atidariusi langą paguldė į lopšį kūdikį (lėlę) ir uždariusi nuėjo. Į patalpas, kuriame paliktas kūdikis, jau po minutės, sulaukusi signalo, atskubėjo ligoninės darbuotoja ir išsinešė kūdikį apžiūrėti.
Viliamasi, kad netrukus gyvybės langeliai bus atverti ir kituose miestuose.