Kaip informavo Klaipėdos miesto savivaldybė, didžiausi viršijimai nustatyti ties uosto teritorija, einant toliau nuo uosto, koncentracija palaipsniui mažėja. Dėl tokios taršos paplitimo geografijos, tikėtina, kad taršos šaltinis – uoste vykdoma veikla.
Mėginiai buvo imti šių metų rugpjūčio 7 d. ir perduoti tirti laboratorijai, šiuo metu savivaldybė sulaukė pirminių rezultatų, o galutinę ataskaitą tyrimus atlikusi bendrovė VšĮ „Pajūrio tyrimų ir planavimo institutas“ turi pateikti iki lapkričio 15 d.
Siekdama, kad gyventojams būtų užtikrinta saugi ir sveika gyvenamoji aplinka, Klaipėdos miesto savivaldybė dėl šių tyrimų rezultatų kreipiasi į Vyriausybę, Aplinkos apsaugos agentūrą ir Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkciją. Savivaldybė reikalauja peržiūrėti užterštoje teritorijoje veikiančių įmonių taršos leidimų sąlygas ir neleisti vykdyti taršios veiklos, kuri keltų pavojų aplinkai ir gyventojų sveikatai.
Savivaldybė savo ruožtu skirs daugiau dėmesio Vitės kvartalo gatvių ir šaligatvių valymui, lapų išvežimui, ugdymo įstaigų teritorijų priežiūrai ir kitiems darbams, kurie padėtų išvengti dirvožemyje ir ant kietųjų dangų nusėdusio chromo plitimo į orą. Gyventojams rekomenduojama vaikščioti kieta danga dengtais takais (šaligatviais, asfaltuotais takais), nepurenti dirvožemio, neleisti vaikams žaisti žolėje, smėlyje, nevartoti šioje teritorijoje užaugintų vaisių ir daržovių. Rytoj bus kviečiami užterštoje teritorijoje įsikūrusių ugdymo įstaigų vadovai bei kartu su visuomenės sveikatos specialistais tariamasi, kaip užtikrinti saugų ugdymo procesą. Detalesnės rekomendacijos gyventojams bus pateiktos gavus galutinę dirvožemio tyrimų ataskaitą.
Ketvirtadienį taip pat organizuojamas Ekstremalių situacijų komisijos posėdis, į kurį kviečiami uosto direkcijos bei ties užteršta teritorija įsikūrusių uosto įmonių vadovai. Dėl kaltininko nustatymo nutarta kreiptis į Prokuratūrą.