Teisėjai pranešė, kad vienas išteisintojo advokatų Raimundas Jurka prašo atidėti bylos nagrinėjimą, nes jis užimtas kitoje byloje.
„Palaikau gynėjo prašymą, Lietuvos krepšinio federacijos byla, suplanuotas posėdis, jis turėjo jame dalyvauti. Turiu kitą gynėją, bet jam vaikas gimė“, – sakė A.Sacharukas.
Su bylos atidėjimu sutiko ir valstybės kaltintojas prokuroras Vytautas Kukaitis.
„Procesas žodinis, keliamas teisės klausimas. Nors advokato atsiliepimas parašytas, sutinku su jo prašymu“,– sakė prokuroras.
Kitą teismo posėdį teisėjai nusprendė surengti gruodžio 8 dieną.
Prokuratūra skundu prašo A.Sacharuko bylą grąžinti iš naujo nagrinėti Apeliaciniam teismui nagrinėti iš naujo dėl esą netinkamai pritaikyto baudžiamojo įstatymo. Kaltintojai mano, kad šioje byloje netinkamai buvo įvertintos faktinės aplinkybės.
Tuo metu A.Sacharukas mano, kad jam palankūs teismų nuosprendžiai turi būti palikti galioti.
Teismai paskelbė, kad A.Sacharukas nesilaikė politikų veiklos etikos principų ir tuo iš dalies pakenkė savo, kaip Seimo nario, reputacijai bei autoritetui, tačiau jo veiksmai negali būti vertinami kaip piktnaudžiavimas tarnyba.
Byloje nustatyta, kad A.Sacharukas balsavo už kitą Seimo narį Liną Karalių, siekdamas išreikšti jo valią, o ne turėdamas kokių nors kitų ketinimų.
Prokuratūra yra prašiusi eksparlamentarui skirti 3 tūkst. eurų baudą
Bylos duomenimis, 2010 metais A.Sacharukas neteisėtai įgijo ir laikė bei 22 kartus panaudojo frakcijos kolegos L.Karaliaus Seimo nario pažymėjimą, užsiregistravo Seimo narių registracijos protokole, balsavo už įvairų įstatymų projektų pakeitimus L.Karaliaus vardu. L.Karalius tuo metu buvo išvykęs į Aziją. Už šį nusižengimą A.Sacharukui ir L.Karaliui Seime surengta apkalta. Po balsavimo L.Karalius prarado parlamentaro mandatą, o A.Sacharukui kelių balsų persvara pavyko jį išsaugoti.
39 metų A.Sacharukas anksčiau yra dirbęs policijos pareigūnu, šiuo metu jis verčiasi advokato praktika.