„Valdančiosios koalicijos sutarties partneriai yra griežtai „surūšiuoti“ pagal jiems leidžiamas veiklos ribas. Bujoja dvejopi standartai: iniciatyvos teisė suteikta tik Liberalų sąjūdžio frakcijos nariams, kitiems – palikta teisė tik pritarti, ir svarbiausia – nekelti, nerengti ir neteikti jokių pasiūlymų“, – partijos paskelbtame pareiškime cituojama L.Petraitienė.
Pasak jos, esant tokiai situacijai, „negalėdama atsakingai dirbti Klaipėdos miesto gyventojų labui“, ji nutraukia dalyvavimą koalicijoje.
Per 2015 metų rinkimus į uostamiesčio savivaldybę su socialdemokratų sąrašu taip pat buvo išrinkti Jonas Sąlyga bei Valdemaras Anužis, tačiau jie abu BNS patvirtino liekantys valdančiojoje koalicijoje. Šie politikai patvirtino jau anksčiau išėję iš Socialdemokratų partijos.
Klaipėdos miesto meras liberalas Vytautas Grubliauskas BNS sakė apgailestaujantis, kad kolegė paliko koaliciją, tačiau sakė, jog politikės iniciatyvos, konkrečiai – didesnės lengvatos pradinukų kelionėms – neturėjo paramos taryboje.
„Bet kuriuo atveju vertinu jos iniciatyvumą, jos darbštumą, jos uolumą, jei jai būtų pavykę nepasiduoti emocijoms, tas kelias, kurį ji nuėjo, paskutiniu momentu galėjo būti transformuotas į kitą teikimą, ir mes galėjom kolegiškai teikti transformuotą jos siūlymą nuo lengvatų pradinukams, kurias jie ir taip turi, į lengvatas pensininkams“, – sakė V.Grubliauskas.
Mero teigimu, L.Petraitienės pasitraukimas valdantiesiems griūtimi negresia, nes koalicijoje lieka 22 atstovai iš 31 tarybos nario, tai Liberalų sąjūdžio bei Rusų aljanso atstovai ir kiti nepartinių frakcijų politikai.