Norvegai tai laiko unikaliu projektu, visų pirma dėl moderniausių sprendimų, kurie bus įdiegti jau statomame laive, ir dėl didelių šio projekto įgyvendinimo tempų.
Apie tai buvo kalbama Osle vykusiame energetikos ministro Arvydo Sekmoko ir kompanijos „Hoegh LNG“ vadovų susitikime.
Ministras pažymėjo, kad Klaipėdos suskystintų dujų terminalas yra labai svarbus dujų infrastruktūros objektas, leisiantis turėti alternatyvų dujų tiekimą jau 2014 metų pabaigoje. Būtent todėl šis projektas vystomas itin dideliu tempu.
„Hoegh LNG“ vadovai savo ruožtu pastebėjo, kad laivo-saugyklos technologija yra pigesnė, greičiau įgyvendinama ir suteikia daugiau sprendimų laisvės – dujas importuoti galima prisijungiant prie infrastruktūros skirtingose vietose ar net skirtingose valstybėse.
Toliau investuoti Lietuvoje ketina ir kompanija „Statoil“. Susitikimo su energetikos ministru metu „Statoil“ atstovai labai teigiamai vertino investicinę aplinką Lietuvoje. Pozityviomis laikomos Lietuvos Vyriausybės pastangos pažaboti šešėlinę prekyba degalais ir skatinti konkurenciją tarp degalų tiekėjų. Tam yra palankus naujasis įstatymas dėl naftos produktų atsargų saugojimo.